Micropedia.png

Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Zakon Templariuszy

Z Micropedia

Zakonu Ubogich Rycerzy Chrystusa i Świątyni Salomona - zakon rycerski, na którego działalności miało opierać się Udzielne Księstwo Zakonu Templariuszy. Obecnie praktycznie nie działający.

Struktura zakonu

Zakonowi przewodniczy Wielki Mistrz, którym obecnie jest nieaktywny już Fryderyk Wilhelm I. Poza nim zakon tworzą zwykli templariusze przyjmowani po złożeniu wniosku do Wielkiego Mistrza.

Ślady aktywności

Obecnie mimo sporej liczby zakonników poza UKZT i blogiem Mardreda Kwiatkowksiego-Bourbona działalności templariuszy nie widać. Być może to się zmieni z chwilą wyboru nowego Wielkiego Mistrza, o ile do takiego wyboru dojdzie.

Zasady

Główną zasadą templariuszy jest życie w ubóstwie. Poza tym, templariusze są związani przysięgami podobnymi do tych historycznych. Jedynym wyjątkiem jest celibat zniesiony przez Wielkiego Mistrza Fryderyka Wilhelma.

Religia

Początkowo zakon był zgrupowaniem rotryjsko-chcrześcijańskim, lecz obecnie jest ugrupowaniem nie przynależnym do żadnej wirtualnej religii. Zakonnicy deklarują wyznanie rzymsko-katolickie.