Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Marco de Zepp: Różnice pomiędzy wersjami

Z Micropedia
imported>Xardas1993
Nie podano opisu zmian
imported>Annonnimus
m (removing categories from a redirect page)
 
(Nie pokazano 10 wersji utworzonych przez 6 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
{{Osoba infobox
#REDIRECT [[Marcos de Zepp]]
|kraj=[[Rotria]]
|funkcje=Kamerling Rotrii, Rektor Uniwersytetu Rotrii
|tytuł=Jego Ekscelencja, Książę Surmenii
|aka=Pawel de Warnac, Aleksander I
|organizacje=duchowny Kościoła Rotryjsko-Katolickiego }}
 
Jego Ekscelencja i Jego Wysokość Książę '''Marco kardynał de Zepp''' - założyciel Dalmencji, współzałożyciel Trizondalu. Duchowny i były Patriarcha. Obecnie Kamerling Rotrii. Dawniej nazywał się Paweł de Warnac.
 
== Założenie Dalmencji i Trizondalu==
Dalmencja została utworzona 24 grudnia 2006 roku. Wszystkie prace nad stroną wykonał założyciel, Paweł de Warnac. Jak każda młoda mikronacja, Dalmencja miała problem ze znalezieniem mieszkańców. W końcu uzbierało się ich kilkanaście, ale większość z nich była nieaktywna. Jedynie sam książę i założyciel oraz Marcel Hans, wtedy hrabia Rottery, pracowali nad udoskonaleniem strony Dalmencji i znalezieniem nowych mieszkańców.
W lutym 2007 roku książę Paweł de Warnac nawiązał rozmowy z królem Trilandu, Krzysztovem von Latoo i wkrótce podjęli decyzję o połączeniu swoich państw. Tuż przed podpisaniem odpowiedniego traktatu, Krzysztov von Latoo zaprosił do Unii także Zongyię. Dnia 24 lutego 2007r. książę Paweł de Warnac, król Krzysztov von Latoo i prezydent Marcin Komosiński podpisali Traktat o połączeniu Dalmencji, Trilandu i Zongyi w Księstwo Trizondalu.
 
==Gubernator Dalmencji==
Władcą Księstwa Trizondalu został Marcin Komosiński. Krzysztov von Latoo i Paweł de Warnac otrzymali tytuły Gubernatorów. Paweł de Warnac zarządzał nadal Dalmencją, teraz jednak jako Gubernator.
Trizondal nadal miał jednak problemy ze znalezieniem mieszkańców. Aby je rozwiązać podjęto decyzję o przyłączeniu Księstwa Trizondalu do Księstwa Sarmacji. Nastąpiło to 26 kwietnia 2007r. Wkrótce po tym wydarzeniu, zmęczony rządami i zniechęcony zbyt małą ilością mieszkańców w Dalmencji, Paweł de Warnac zrzekł się tytułu Gubernatora Dalmencji i wycofał się z życia publicznego.
 
==Państwo Kościelne Rotria==
Prawie przez rok Paweł de Warnac nie odgrywał żadnej roli w życiu publicznym. Przez ten okres tułał się po v-świecie. Wreszcie dotarł do odbudowującej się z gruzów Rotrii. Postanowił osiedlić się tam na stałe. 15 marca osiadł na stałe w Rotrii i zmienił imię na Xardas von Griningen. Tego samego dnia uczestniczył w koronacji Karola Habsburga na Patriarchę Rotrii. Następnego dnia, 16 marca 2008 roku, został wyświęcony na duchownego Kościoła Rotrio-Chrześcijańskiego i został mianowany Sekretarzem Kurii Rotryjskiej.
Póxniej Xardas von Griningen został kardynałem, Kamerlingiem Rotrii, czyli szefem rządu w Rotrii. Pełnił wiele funkcji publicznych. W pewnym sensie wrócił też do Trizondalu, gdyż został mianowany Prymasem tego kraju.
Dnia 22.09.2008 został w Konklawe wybrany Patriarchą Rotrii. Przyjął wtedy imię Aleksander I. 15 lutego 2009 roku, po pięciu miesiącach panowania, abdykował z powodu wielu obowiązków w świecie realnym i niemożności w związku z tym sprawnego zarządzania ojczyzną i Kościołem. Po konklawe i wyborze Karla Gregora Richarda Habsburga-Lothringena, który przyjął imię Sykstusa I, został Kamerlingiem Rotrii.
 
==Rodzina==
Dnia 7.10.2008 został adoptowany przez Jego Ekscelencję i Jego Wysokość księcia profesora Victora kardynała de Zepp. Tym samym wszedł do Surmeńskiej Rodziny Królewskiej i zyskał nazwisko de Zepp. Jego wujem jest Jego Królewska Wysokość wicekról Tomasz DrabikPany de Zepp, a dziadkiem Jego Królewska Mość Pawel I de Zepp, obecny król Surmenii.
Obecnie jest trzeci w kolejce do tronu Surmenii.
 
==Tytuły i urzędy==
Jego Ekscelencja i Jego Wysokość Marco kardynał de Zepp<br>
Kamerling Państwa Kościelnego Rotria<br>
Książę Surmenii<br>
Rektor Uniwersytetu Rotrii<br>
Profesor historii Rotrii na Uniwersytecie Rotrii<br>
Członek Kolegium Kardynalskiego<br>
Członek Kolegium Apostolskiego<br>
 
==Linki zewnętrzne==
*[http://www.rotria.boo.pl/images/news_cats/abdykacja%20II.PNG Akt Renuntiatio - abdykacji Patriarszej - Aleksandra I]

Aktualna wersja na dzień 23:32, 28 mar 2010

Przekierowanie do: