Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Katha Joanna de Vill: Różnice pomiędzy wersjami

Z Micropedia
imported>Pel Nander
mNie podano opisu zmian
imported>Hirshbergiaweerland
Nie podano opisu zmian
 
(Nie pokazano 2 wersji utworzonych przez 2 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
Jej Wysokość '''Księżna Katha Joanna Augusta de Vill'''- mieszkanka ZSKHiW, minister, Najjaśniejsza Kochanka Królewska. Porucznik armii Siedmiogrodu.
Księżna '''Katha Joanna de Vill''' (?-17.05.2011)- Najjaśniejsza Kochanka, Minister Edukacji, Kapitan marynarki oraz namiestniczka [[Apfelinsel|Księstwa Nowoweerlandzkiego  ]] w [http://micropedia.wikia.com/wiki/Zjednoczone_Socjalistyczne_.Kr%C3%B3lestwo_Hirshbergii_i_Weerlandu Zjednoczonym Socjalistycznym Królestwie Hirshbergii i Weerlandu]. Zasłynęła jako morderczyni innowierców.


 
Katha Joanna de Vill zamieszkała w [http://micropedia.wikia.com/wiki/Zjednoczone_Socjalistyczne_.Kr%C3%B3lestwo_Hirshbergii_i_Weerlandu ZSKHiW] w listopadzie 2010 roku i została przyjęta do grona kapłanów budzimirystycznych. Za zasługi dla aktywności w państwie została odznaczona Orderem Weerlandu III klasy, a ok. miesiąc później nadano jej tytuł baronowej i mianowano namiestnikiem [[Apfelinsel|Księstwa Nowoweerlandzkiego]]. Do kolinii tej przybyła po kilku dniach m.in. z zamiarem nawracania na budzimiryzm. Zabrała ze sobą narzędzia tortur i oddział wojska. Gdy odkryto jej poczynania (mordy na miejscowych) została odwołana z funkcji, jednak zdołała opętać tajemnymi mocami [[król]]a [[Arkadiusz Weerland|Arkadiusza II Filipa ]]i jako Najjaśniejsza Kochanka opływała w zaszczyty. Została m.in. mianowana księżną i członkiem rządu. Jako druga osoba w państwie podsycała konflikt dyplomatyczny z [[Socjaldemokratyczna Republika Ludowa Aralii|Aralią.]] W maju 2011 roku wybuchł bunt mieszkańców Hirshberg-Arkopolis. W jego efekcie Katha została postawiona przed sądem zaś [[Arkadiusz Weerland|król ]]pozbawił ją wszelkich stanowisk. De Vill zmarła w trakcie procesu.
 
Po przybyciu do ZSKHiW została kapłanką budzimirystyczną. Wkrótce otrzymała tytuł baronowej. Później udała się na misję do Księstwa Nowoweerlandzkiego. Z tego okresu pochodzą niesłuszne oskarżenia o mordy. Po powrocie z misji została bliską osobą króla Arkadiusza II Filipa. Otrzymała tytuł hrabiny, a później Jej Wysoości Najjaśniejszej Kochani KRólewskiej. Niedługo potem została księżną. Obecnie zajmuje się zarządzaniem resortem edukacji. Miłośniczka (bogini) różu i brandy.
[[Kategoria:Postacie]]
[[Kategoria:Postacie]]
[[Kategoria:Weerlandczycy]]
[[Kategoria:Weerlandczycy]]

Aktualna wersja na dzień 20:55, 28 gru 2011

Księżna Katha Joanna de Vill (?-17.05.2011)- Najjaśniejsza Kochanka, Minister Edukacji, Kapitan marynarki oraz namiestniczka Księstwa Nowoweerlandzkiego  w Zjednoczonym Socjalistycznym Królestwie Hirshbergii i Weerlandu. Zasłynęła jako morderczyni innowierców.

Katha Joanna de Vill zamieszkała w ZSKHiW w listopadzie 2010 roku i została przyjęta do grona kapłanów budzimirystycznych. Za zasługi dla aktywności w państwie została odznaczona Orderem Weerlandu III klasy, a ok. miesiąc później nadano jej tytuł baronowej i mianowano namiestnikiem Księstwa Nowoweerlandzkiego. Do kolinii tej przybyła po kilku dniach m.in. z zamiarem nawracania na budzimiryzm. Zabrała ze sobą narzędzia tortur i oddział wojska. Gdy odkryto jej poczynania (mordy na miejscowych) została odwołana z funkcji, jednak zdołała opętać tajemnymi mocami króla Arkadiusza II Filipa i jako Najjaśniejsza Kochanka opływała w zaszczyty. Została m.in. mianowana księżną i członkiem rządu. Jako druga osoba w państwie podsycała konflikt dyplomatyczny z Aralią. W maju 2011 roku wybuchł bunt mieszkańców Hirshberg-Arkopolis. W jego efekcie Katha została postawiona przed sądem zaś król pozbawił ją wszelkich stanowisk. De Vill zmarła w trakcie procesu.