Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Morwańczycy: Różnice pomiędzy wersjami

Z Micropedia
imported>MRadetzky
mNie podano opisu zmian
imported>MRadetzky
mNie podano opisu zmian
Linia 1: Linia 1:
'''Morvańczycy''' - Mniejszość narodowa zamieszkująca terytoria w centralnej [[Sarmacja|Sarmacji]], dawniej prowincję [[Morvan]]. Ich przodkowie przybyli tutaj z Irlandii i osiedlili się w okolicach [[Jezioro Błękitne|Jeziora Błękitnego]]. Zachowali oni odrębność kulturową - m.in. posługują się językiem gaelickim, zachowała się też dawna [[Krąg Celtycki|religia pogańska]], a także celtycka odmiana chrzescijaństwa - [[Cele De]]. Mimo wielokrotnych prób zniszczenia owej odrębności kulturowej (Ostatnia próba w 2006 r.), a nawet całego narodu ([[KL Morvenau]]) udało im się dotrwać do dzisiaj.
'''Morvańczycy''' - Mniejszość narodowa zamieszkująca terytoria w centralnej [[Sarmacja|Sarmacji]], dawniej prowincję [[Morvan]]. Ich przodkowie przybyli tutaj z Irlandii i osiedlili się w okolicach [[Jezioro Błękitne|Jeziora Błękitnego]]. Zachowali oni odrębność kulturową - m.in. posługują się własnym [[Język Morvański|językiem morvańskim]], zachowała się też dawna [[Krąg Celtycki|religia pogańska]], a także celtycka odmiana chrzescijaństwa - [[Cele De]]. Mimo wielokrotnych prób zniszczenia owej odrębności kulturowej (Ostatnia próba w 2006 r.), a nawet całego narodu ([[KL Morvenau]]) udało im się dotrwać do dzisiaj.
 
[[Kategoria:Sarmacja]]
[[Kategoria:Morvan]]

Wersja z 01:39, 31 sie 2006

Morvańczycy - Mniejszość narodowa zamieszkująca terytoria w centralnej Sarmacji, dawniej prowincję Morvan. Ich przodkowie przybyli tutaj z Irlandii i osiedlili się w okolicach Jeziora Błękitnego. Zachowali oni odrębność kulturową - m.in. posługują się własnym językiem morvańskim, zachowała się też dawna religia pogańska, a także celtycka odmiana chrzescijaństwa - Cele De. Mimo wielokrotnych prób zniszczenia owej odrębności kulturowej (Ostatnia próba w 2006 r.), a nawet całego narodu (KL Morvenau) udało im się dotrwać do dzisiaj.