Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!
Rzeczkałachowa: Różnice pomiędzy wersjami
imported>KałachWładcaRK (Dodawanie kategorii) |
imported>KałachWładcaRK Nie podano opisu zmian |
||
Linia 1: | Linia 1: | ||
Rzeczkałachowa to państwo o ustroju demokratycznej monarchii ze [ | |||
{| border="3" cellpadding="1" cellspacing="1" class="article-table article-table-selected" style="float: right; height: 200px; width: 350px;" | |||
|+Rzeczkałachowa | |||
|- | |||
! scope="col"|[[Plik:Rk.png|thumb]] | |||
! scope="col"|[[Plik:Rk.png|thumb]] | |||
|- | |||
|Język(i) urzędowe | |||
|Polski , Kałachijski | |||
|- | |||
|Stolica | |||
|Kał/Cedziew | |||
|- | |||
|Ustrój polityczny | |||
|demokracjo-monarchia | |||
|- | |||
|Głowa państwa | |||
|Wielki Kałach | |||
|- | |||
|Religia państowa | |||
|Błotyzm , Kałachizm | |||
|- | |||
|Uzyskanie niepodległości | |||
|nigdy | |||
|- | |||
|Waluta | |||
|handel zamienny , PLN | |||
|- | |||
|Hymn państwowy | |||
|"Kałach Jest Najlepszy" | |||
|- | |||
|symbole | |||
|karabinek AK , kot , flaga , herb | |||
|- | |||
|Minister do spraw innych | |||
|Ave Cebula | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
|} | |||
Rzeczkałachowa to państwo o ustroju demokratycznej monarchii ze [http://micropedia.wikia.com/wiki/Pa%C5%84stwa_Karwino-Wielkiego_Kacku_i_D%C4%85browo-Wiczlina świata Karwino-Wielkiego Kacku oraz Dąbrowo-Wiczlino-Chwaszczyna] utworzone przez Kałacha w 2015 roku na pewnym ważnym posiedzeniu Wyższej Rady Wszechmocnej Trójki zwanej potocznie biwakiem. Państwo nigdy niezostało uznane przez innego człowieka niż sam Kałach. Choć twórca-jak się ogłosił Wielki Imperator Rzeczkałachowej Kałach , syn samego wielkiego Kałasznikova z rodu Trójkowiczów. Wyznaje błotyzm , jedną z ważniejszych religii swojego regionu. Niestety Imperator owej demokracjo-monarchii choruje na rozdwojenie jaźni spowodowane chęcią występowania w świecie inych mikronacji więc jest też Kałachochrześcijanem (odłam chrześcijaństwa) inaczej nazywa się ten krąg chrześcijański Kałachizmem. | |||
[[Kategoria:Państwa]] | [[Kategoria:Państwa]] | ||
[[Kategoria:Państwa historyczne]] | [[Kategoria:Państwa historyczne]] |
Wersja z 18:02, 15 cze 2016
Rzeczkałachowa to państwo o ustroju demokratycznej monarchii ze świata Karwino-Wielkiego Kacku oraz Dąbrowo-Wiczlino-Chwaszczyna utworzone przez Kałacha w 2015 roku na pewnym ważnym posiedzeniu Wyższej Rady Wszechmocnej Trójki zwanej potocznie biwakiem. Państwo nigdy niezostało uznane przez innego człowieka niż sam Kałach. Choć twórca-jak się ogłosił Wielki Imperator Rzeczkałachowej Kałach , syn samego wielkiego Kałasznikova z rodu Trójkowiczów. Wyznaje błotyzm , jedną z ważniejszych religii swojego regionu. Niestety Imperator owej demokracjo-monarchii choruje na rozdwojenie jaźni spowodowane chęcią występowania w świecie inych mikronacji więc jest też Kałachochrześcijanem (odłam chrześcijaństwa) inaczej nazywa się ten krąg chrześcijański Kałachizmem.