Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Kategoria:Państwa nieuznawane

Z Micropedia

Państwa nieuznawane (inne terminy stosowane zamiennie: państwa nieuznane, quasi-państwa, parapaństwa, państwa de facto niepodległe) jest terminem stosowanym dla kilku jednostek politycznych świata, które pomimo braku uznania (lub z minimalnym uznaniem) na arenie międzynarodowej de facto są niepodległymi państwami.

W Mikroświecie tak samo jak i w realu istnieją państwa nie zawsze spełniające warunki def. państwa, a co dopiero mikronacji. Ale często tak samo funkcjonują i posiadają swoje terytoria często niezależne. Terytoria te są zarządzane przez społeczności mniej lub bardziej zorganizowane lub w ogóle nie zorganizowane, anarchiczne (bezrządowe) opierające się na wspólnym przebywaniu na danym obszarze i samoidentyfikacji mieszkańców. Państwa te określane są mianem (państwa nieuznane, quasi-państwa, parapaństwa, proto-państwa, pseudo-państwa, państwa de facto niepodległe) również określane mniej lub bardziej trafnie mianem (Yoyonacji, Forumnacji, Nanonacji, itp. Zazwyczaj są to państwa nie uznane na arenie międzymikronacyjnej lub przez małą liczbę państw.

Podkategorie

Poniżej wyświetlono 55 spośród wszystkich 55 podkategorii tej kategorii.

A

B

C

D

E

G

H

I

K

M

N

O

P

R

S

T

V

W

Z