Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Cesarstwo Francuskie

Z Micropedia
Wersja z dnia 20:24, 26 lip 2011 autorstwa imported>Pel Nander (Wycofano edycje użytkownika Napoleon III Bonaparte (dyskusja). Autor przywróconej wersji to Pel Nander.)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
II Cesarstwo Francuskie
Symbole narodowe II Cesarstwa Francuskiego
Pełna nazwaII Cesarstwo Francuskie
Język urzędowyPolski, Francuski
StolicaParyż
Ustrój politycznyMonarchia autorytarna
Głowa państwa Napoleon III Bonaparte
Uzyskanie niepodległości26 listopada 2010
Podstawa prawnaKonstytucja II Cesarstwa Francuskiego z dnia 11.12.2010
Hymn państwowy'Partant pour la Syrie'
WalutaFrank
WyznanieKościół Frankijsko-Katolicki

Strona internetowa II Cesarstwa Francuskiego

Forum II Cesarstwa Francuskiego


II Cesarstwo Francuskie - polskie państwo wirtualne, powstałe 26 listopada 2010 roku.

Podział administracyjny

Ustrój Polityczny

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/3/35/Information_icon.svg/15px-Information_icon.svg.png Zobacz więcej w osobnym artykule:


  • od 26 XI 2010 → Monarchia autorytarna.
  • II Cesarstwo Francuskie posiada Konstytucję określającą autorytarny system rządów. Posiadamy Rząd, na czele którego stoi Premier, powoływany i odwoływany przez Cesarza. W skład Rządu wchodzą: Cesarz, Premier, Ministrowie.
  • Obecne resorty II Cesarstwa Francuskiego sa następujące : Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Ministerstwo Gospodarki i Finansów, Ministerstwo Edukacji i Kultury.

Polityka zagraniczna i wewnętrzna.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/3/35/Information_icon.svg/15px-Information_icon.svg.png Zobacz więcej w osobnym artykule:

Kalendarium

26.11.2010 w Paryżu Komitet Generalny ogłosił, iż Głową Państwa został Napoleon Ludwik Bonaparte. Przyjął on tytuł cesarza Francuzów i stanął na czele państwa, podejmując się niezwykle trudnego zadania, przeprowadzenia kraju przez szereg trudności, które to są na początku istnienia danej mikronacji.

Niedługo po tym, ogłosił że Następcą tronu zostanie Jego syn, Napoleon IV. Pozostali członkowie rodziny cesarskiej to:

cesarzowa Eugenia Bonaparte - żona cesarza

Arcyksiężna Matylda Letycja Bonaparte - kuzynka cesarza

Arcyksiążę Napoleon Józef Bonaparte - kuzyn cesarza

Od momentu zaistnienia naszego kraju rozpoczeliśmy intensywne działania, mające na celu przyciągnąć nowych mieszkanców, na których niezmiernie nam zależy. Prowadzimy bardzo aktywną politykę zagraniczną. Nawiązaliśmy stosunki dyplomatyczne z :

Królestwem Saksonii, Zjednoczonym Socjalistycznym Krolestwem Hirsbergii i Weerlandu, Rzeczpospolitą Klindońską. Jesteśmy jednym z pierwszych czlonkowskich państw Sojuszu Socjalistycznych Republik- organizacji międzynarodowej zrzeszające kraje mające na uwadze dobro ludu robotniczo-chłopskiego, zacieśnienie współpracy i dalszą integrację. Wraz z dołączeniem do tego sojuszu, nawiązaliśmy stosunki dyplomatyczne z Ludową Republiką Siedmiogrodu, Socjaldemokratyczną Republiką Ludową Aralii, Republiką Gregorii. Prowadzone są również rozmowy z Cesarstwem Niemieckim, mające na celu również wzajemne uznanie.

Jesteśmy zatem krajem aktywnym w polityce zagranicznej, chętnie otwartym na dialog, współpracę, bez względu na formy rządów. Nasz kraj instensywnie się rozwija i proces ten będzie trwał nadal.

Poza polityka zagraniczną, w naszym kraju mają miejsce zmiany prawne, będące podstawą. Posiadamy Konstytucję, Kodeks Prawny, AKT O SUKCESJI , zbiór ustaw określających tryb wykonywania władzy i osoby pełniące dane stanowiska.

Władcy Cesarstwa Francuskiego

  • Jego Cesarska Mość Napoleon III Bonaparte ( od 26 XI 2010). Wybrany, na mocy plebiscytu przez naród francuski . Obecnie Głowa Państwa, Naczelny Dowódca Armii II Cesarstwa.

''Kościół Frankijsko- Katolicki''

''''http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/3/35/Information_icon.svg/15px-Information_icon.svg.png Zobacz więcej w osobnym artykule:

'Zobacz też:'