Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Kaflawik

Z Micropedia
Wersja z dnia 11:41, 28 sie 2012 autorstwa imported>Raghall

Kaflawik (nart. Kavlavik, lapi. Nork) - nartlandzkie miasto, położone w północno-wschodniej części wyspy (region Kaflawikejski)

Kaflavik

Kavlavik

(lapi. Nork)

Państwo
Królestwo Nartlandu
Region Kavlavikesk / Norka
Nr kierunkowy (535)
Kod pocztowy 201
Tablice rejestracyjne KAV

Historia

Miasto Nork utworzyli Normanowie, którzy ok. roku 700 n. e. utworzyli odrębne państwo na wyspie. Nork było stolicą ówczesnego państwa, które szybko się powiększało, zdobywając kolejne osady. Osada Nork, była mocno ufortyfikowana. Nazwa Nork pochodzi od słowa Nore, co w języku lapińskim oznacza niektóre gatunki waleni. W ciemnych wodach rozbijających się i pieniących o klify zamieszkiwały te duże ssaki. Jedna rodzina Normanów polowała wspólnie na orki i białuchy, których było najwięcej. Polowali rzadko, bo jedna ryba starczała im na miesiąc. W tej chwili zakazane jest polowanie na te ryby. Osada Nork powstała na lądzie, dwa kilometry od urwiska jakim są klify. Po zjednoczeniu imperiów, jako pierwszy język urzędowy przyjęto język nartlandzki - nowopowstały język. W tym samym czasie miasto zaczęło nazywać się Kaflawik (nart. Kavlavik). Nartlandzkia nazwa Kavlavik pochodzi od lapińskich słów kavla - bez, vik - zatoka, port.

Ciekawostki

Miasto Kaflawik położone jest między klifami, a lodowcem, który praktycznie odcina miejscowość od świata. Droga prowadząca do miasta prowadzi naokoło lodowca. Podczas niektórych zim jednak lodowiec przesunie się na drogę i w wtedy przejazd jest niemożliwy. Gdy następuje wiosna, nawet gdy lodowiec jest zdala od drogi, topiący się lód tworzy rwącą rzekę, która przepływa przez drogę. Wtedy też przejazd jest niemożliwy. W tym czasie udostępnia się gorszą drogę, która została zbudowana bliżej klifów, specjalnie do tego celu. Jednak często używa się śmigłowców do transportu ludzi i towarów.