Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Książę Sarmacji

Z Micropedia
Wersja z dnia 13:51, 12 cze 2006 autorstwa imported>MRadetzky
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)

==

Życiorys Księcia ==


Jego Wysokość Piotr Mikołaj, Książę Sarmacji urodził się 5 listopada 1984 r. w Toruniu. Po ukończeniu IV Liceum Ogólnokształcącego w tym mieście rozpoczął w 2003 r. studia na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika na kierunku politologia.

Dnia 25 maja 2002 r. wstąpił na tron Księstwa Sarmacji. Współtworzy większość prawodawstwa sarmackiego. Twórca systemu automatycznej gospodarki Syriusz. Bierze aktywny udział w polityce zagranicznej Księstwa Sarmacji. Zwolennik aktywnej współpracy Trzech Mocarstw: Dreamlandu, Sarmacji i Scholandii.

Rzecznik konserwatywno–liberalnej wizji państwa. Monarchista. Apologeta wolnej przedsiębiorczości, nieskrępowanej zbędnymi regulacjami, aparatu państwowego w roli „stróża nocnego”. Opowiada się za obecnością etyki w polityce i kształtowaniem jej w oparciu o normy moralne.

== Siedziba Księcia ==


Siedzibą Księcia Sarmacji jest Pałac Książęcy w Grodzisku, mieszczący się przy ul. Szlacheckiej 4. Późnobarokowy pałac powstał w latach 1745–49 i już w założeniu miał skupiać grodzką i państwową administrację. Położony w idealnej lokalizacji przy trakcie książęcym i kwartale uniwersyteckim bardzo szybko zaczął spełniać swą funkcję. Budowle tę wyróżniają nie tylko rozmiary. W swych czterech potężnych skrzydłach zamyka sporych rozmiarów dziedziniec, z mnóstwem zieleni i klasycyzującą fontanną położoną w centrum. Białe fasady gmachu kryją mnóstwo pomieszczeń urządzonych w różnorakim stylu. Pomimo, że część barokowych wnętrz utrzymano w stanie nienaruszonym (np. salę bankietową i halę marmurową), ogólnie dominuje nowoczesość i funkcjonalność.


== Skrócone zasady protokołu ==

   * Rozmowę z Księciem rozpoczyna się od zwrotu Wasza Książęca Wysokość lub Wasza Wysokość.
   * W trakcie rozmowy do Księcia zwraca się Książę. Nie jest wskazane używanie formy „pan”. Niedopuszczalne jest używanie formy „ty”.
   * Na zakończenie rozmowy z Księciem używa się zwrotu Pozostaję wiernym poddanym Waszej Książęcej Wysokości.
   * Pisząc oficjalnie o Księciu używa się zwrotu Jego Wysokość (lub w skrócie JW) Piotr Mikołaj, Książę Sarmacji.

== Linki ==