Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!
Barcja: Różnice pomiędzy wersjami
Z Micropedia
imported>JonJaqe (Dodawanie kategorii) |
imported>JonJaqe Nie podano opisu zmian |
||
Linia 1: | Linia 1: | ||
{| cellpadding="4" class="infobox" style="border-color:rgb(211,211,211);color:rgb(0,0,0);font-size:11px;border-collapse:collapse;border-spacing:0px;width:250px;font-family:sans-serif;line-height:19.1875px;" | |||
| colspan="2" style="vertical-align:top;text-align:center;font-size:13px;border-bottom-width:1px;border-bottom-style:solid;border-bottom-color:rgb(169,169,169);"| | |||
'''Barcja<br />Bartie''' | |||
|- style="border-bottom-width:1px;border-bottom-style:solid;border-bottom-color:rgb(169,169,169);" | |||
| colspan="2" style="vertical-align:top;"| | |||
{| cellpadding="0" cellspacing="0" style="width:240px;" | |||
| style="vertical-align:middle;text-align:center;"|[[Plik:Flaga_Bartów.png|central|100px]] | |||
| style="vertical-align:middle;text-align:center;"|[[Plik:Herb_Barcji.png|center| | |||
100px]] | |||
|- | |||
| style="vertical-align:middle;text-align:center;"|nieoficjalna flaga Bartów | |||
| style="vertical-align:middle;text-align:center;"|postulowany Herb | |||
|} | |||
|- style="border-bottom-width:1px;border-bottom-style:solid;border-bottom-color:rgb(169,169,169);" | |||
| colspan="2" style="vertical-align:top;"| | |||
{| cellpadding="0" cellspacing="0" style="width:240px;" | |||
| style="vertical-align:middle;text-align:center;"| Dewiza: ''brak'' | |||
|} | |||
|- style="border-bottom-width:1px;border-bottom-style:solid;border-bottom-color:rgb(169,169,169);" | |||
| colspan="2" style="vertical-align:top;"| | |||
{| cellpadding="0" cellspacing="0" style="width:240px;" | |||
| style="vertical-align:middle;text-align:center;"| Hymn: brak | |||
|} | |||
|- | |||
| style="vertical-align:top;"|Konstytucja | |||
| style="vertical-align:top;" |Tymczasowe Porozumienie Międzypartyjne o Najwyższych Władzach Organizacyjnych | |||
|- | |||
| style="vertical-align:top;"|Język urzędowy | |||
| style="vertical-align:top;"|polski | |||
|- | |||
| style="vertical-align:top;"|Język używany | |||
| style="vertical-align:top;"|polski, bartyjski | |||
|- | |||
| style="vertical-align:top;"|Stolica | |||
| style="vertical-align:top;"|[[Konigberg]] | |||
|- | |||
| style="vertical-align:top;"|Ustrój polityczny | |||
| style="vertical-align:top;"|państwo w organizacji | |||
|- | |||
| style="vertical-align:top;"|Typ państwa | |||
| style="vertical-align:top;"|demokratyczny | |||
|- | |||
| style="vertical-align:top;"|Głowa państwa | |||
| style="vertical-align:top;"|[[Głowy państwa bartyjskiego|Prezydent Zgromadzenia Tymczasowego]] [[Karl Hohenberg]] | |||
|- | |||
|style="vertical-align:top;"|Szef rządu | |||
|style="vertical-align:top;"|vacat | |||
|- | |||
| style="vertical-align:top;"|Powierzchnia | |||
| style="vertical-align:top;"|254 487 km²* | |||
|- | |||
| style="vertical-align:top;"|Liczba ludności (2014) | |||
| style="vertical-align:top;"|Obywatele: 5<br />Ludność wirtualna: bd. | |||
|- | |||
| style="vertical-align:top;"|Niepodległość | |||
| style="vertical-align:top;"|jednostronna deklaracja<br />deklaracja - 16. XII 2019<br />uznanie - bd | |||
|- | |||
| style="vertical-align:top;"|Jednostka monetarna | |||
| style="vertical-align:top;"|[[gulden bartyjski]] | |||
|- | |||
| style="vertical-align:top;"|Kod samochodowy | |||
| style="vertical-align:top;"|brak | |||
|- | |||
| style="vertical-align:top;"|Religia dominująca | |||
| style="vertical-align:top;"|[[Bartyjski Kościół Ewangelicki]] | |||
|- style="border-bottom-width:1px;border-bottom-style:solid;border-bottom-color:rgb(169,169,169);" | |||
| colspan="2" style="vertical-align:top;"| | |||
{| cellpadding="0" cellspacing="0" style="width:240px;" | |||
| style="vertical-align:middle;text-align:center;"| Strona internetowa<br />[http://bartie.boards.net/ Forum państwowe] | |||
|} | |||
|} | |||
'''Barcja''' (bart. ''Bartie'') - niepodległe złożone państwo wirtualne deklarujące swoją niepodlehłość od dnia 16 grudnia 2019, czyli od dnia wyboru Prezydenta Zgromadzenia Tymczasowego, pełniącego opobowiązki głowy państwa. | '''Barcja''' (bart. ''Bartie'') - niepodległe złożone państwo wirtualne deklarujące swoją niepodlehłość od dnia 16 grudnia 2019, czyli od dnia wyboru Prezydenta Zgromadzenia Tymczasowego, pełniącego opobowiązki głowy państwa. | ||
Wersja z 17:38, 30 gru 2019
Barcja | |||||
| |||||
| |||||
| |||||
Konstytucja | Tymczasowe Porozumienie Międzypartyjne o Najwyższych Władzach Organizacyjnych | ||||
Język urzędowy | polski | ||||
Język używany | polski, bartyjski | ||||
Stolica | Konigberg | ||||
Ustrój polityczny | państwo w organizacji | ||||
Typ państwa | demokratyczny | ||||
Głowa państwa | Prezydent Zgromadzenia Tymczasowego Karl Hohenberg | ||||
Szef rządu | vacat | ||||
Powierzchnia | 254 487 km²* | ||||
Liczba ludności (2014) | Obywatele: 5 Ludność wirtualna: bd. | ||||
Niepodległość | jednostronna deklaracja deklaracja - 16. XII 2019 uznanie - bd | ||||
Jednostka monetarna | gulden bartyjski | ||||
Kod samochodowy | brak | ||||
Religia dominująca | Bartyjski Kościół Ewangelicki | ||||
|
Barcja (bart. Bartie) - niepodległe złożone państwo wirtualne deklarujące swoją niepodlehłość od dnia 16 grudnia 2019, czyli od dnia wyboru Prezydenta Zgromadzenia Tymczasowego, pełniącego opobowiązki głowy państwa.
W skład państwa wchodzą 4 regiony: Barcja Właściwa, Sambia Bartyjska, Westhalfia i Śląsk Bartyjski.
Na terenie Barcji działają 4 partie polityczne:
- Partia Socjaldemokratyczna
- Partia Krajowa
- Partia Ludowa
- Partia Konserwatywna