Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Vidor Simon: Różnice pomiędzy wersjami

Z Micropedia
(Utworzył nową stronę „== Przed 1. stycznia 2008 == W Austro-Węgrzech pojawił się 16 listopada 2007 i zamieszkał w Budapeszcie. Kilka dni później - 27.11 - został powołany na stanowis…”)
 
imported>Pel Nander
mNie podano opisu zmian
 
(Nie pokazano 3 wersji utworzonych przez jednego użytkownika)
Linia 5: Linia 5:


== Po 1. stycznia 2008 ==
== Po 1. stycznia 2008 ==
Po 1 stycznia 2008r. jego kariera nabrała tempa. Został posłem Sejmu I kadencji, a co za tym idzie stał się członkiem [[Zgromadzenia Parlamentarnego]] I kadencji. Został Ministrem Kultury w pierwszym rządzie centralnym [[Victoria Mortuusa]]. W tym czasie w życie weszła ustawa o oświacie jego autorstwa. Pamiętna jest także sprawa jego konfliktów z Austro-Węgierską Federacją Piłkarską, której groziło rozwiązanie przez Ministra. 18.02.2008 został powołany na stanowisko Ministra Spraw Zagranicznych. To właśnie on jest autorem obowiązującej do dziś ''Doktryny polityki zagranicznej Monarchii Austro-Węgier''. Później jeszcze wielokrotnie piastował funkcje państwowe. \kilkakrotnie kierował MSZ, wielokrotnie zasiadał w Sejmie, a obecnie jest Przewodniczącym [[Zgromadzenia Parlamentarnego]]. Pracował także dla armii jako p.o. Dowódcy Kriegsmarine. Szczególnie donośnym wydarzeniem w jego karierze politycznej był okres, kiedy kierował państwem w imieniu [[Franciszka Józefa II]] jako Regent.  
Po 1 stycznia 2008r. jego kariera nabrała tempa. Został posłem Sejmu I kadencji, a co za tym idzie stał się członkiem [[Zgromadzenie Parlamentarne]] I kadencji. Został Ministrem Kultury w pierwszym rządzie centralnym [[Victoria Mortuusa]]. W tym czasie w życie weszła ustawa o oświacie jego autorstwa. Pamiętna jest także sprawa jego konfliktów z Austro-Węgierską Federacją Piłkarską, której groziło rozwiązanie przez Ministra. 18.02.2008 został powołany na stanowisko Ministra Spraw Zagranicznych. To właśnie on jest autorem obowiązującej do dziś ''Doktryny polityki zagranicznej Monarchii Austro-Węgier''. Później jeszcze wielokrotnie piastował funkcje państwowe. \kilkakrotnie kierował MSZ, wielokrotnie zasiadał w Sejmie, a obecnie jest Przewodniczącym [[Zgromadzenie Parlamentarne|Zgromadzenia Parlamentarnego]]. Pracował także dla armii jako p.o. Dowódcy Kriegsmarine. Szczególnie donośnym wydarzeniem w jego karierze politycznej był okres, kiedy kierował państwem w imieniu [[Franciszek Józef II|Franciszka Józefa II]] jako Regent.  




Linia 15: Linia 15:
*Vidor Simon jest baronem (baró),
*Vidor Simon jest baronem (baró),


*posiada stopień Kontradmirała,
*posiada stopień [[Cesarskie i Królewskie Siły Zbrojne|Kontradmirała]],


*był najdłużej pełniącym swoje stanowisko urzędnikiem w Monachii Austro-Węgier.
*był najdłużej pełniącym swoje stanowisko urzędnikiem w Monachii Austro-Węgier.
[[Kategoria:Węgrzy]]
[[Kategoria:Politycy]]

Aktualna wersja na dzień 20:55, 13 gru 2009

Przed 1. stycznia 2008

W Austro-Węgrzech pojawił się 16 listopada 2007 i zamieszkał w Budapeszcie. Kilka dni później - 27.11 - został powołany na stanowisko Ministra Kultury Krajów Korony św. Stefana w rządzie Victorio Mortuusa. Funkcję tę sprawował aż do dymisji całego rządu złożoną w związku ze zmianą systemu rządzenia.


Po 1. stycznia 2008

Po 1 stycznia 2008r. jego kariera nabrała tempa. Został posłem Sejmu I kadencji, a co za tym idzie stał się członkiem Zgromadzenie Parlamentarne I kadencji. Został Ministrem Kultury w pierwszym rządzie centralnym Victoria Mortuusa. W tym czasie w życie weszła ustawa o oświacie jego autorstwa. Pamiętna jest także sprawa jego konfliktów z Austro-Węgierską Federacją Piłkarską, której groziło rozwiązanie przez Ministra. 18.02.2008 został powołany na stanowisko Ministra Spraw Zagranicznych. To właśnie on jest autorem obowiązującej do dziś Doktryny polityki zagranicznej Monarchii Austro-Węgier. Później jeszcze wielokrotnie piastował funkcje państwowe. \kilkakrotnie kierował MSZ, wielokrotnie zasiadał w Sejmie, a obecnie jest Przewodniczącym Zgromadzenia Parlamentarnego. Pracował także dla armii jako p.o. Dowódcy Kriegsmarine. Szczególnie donośnym wydarzeniem w jego karierze politycznej był okres, kiedy kierował państwem w imieniu Franciszka Józefa II jako Regent.


Czy wiesz, że?

  • Vidor Simon jest baronem (baró),
  • był najdłużej pełniącym swoje stanowisko urzędnikiem w Monachii Austro-Węgier.