Micropedia.png

Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Adrian Scott

Z Micropedia
Adrian Scott
Kraj zamieszkania Elderland/Sarmacja
Funkcje publiczne Lord Kanclerz
Tytuł honorowy Graf Elderu
Znany również jako Ziemowit
Przynależność do organizacji Ruch Prawicy Elderlandu

Informacje Ogólne

mgr Adrian hrabia Scott - obecnie zamieszkuje w Elderze, stolicy Królestwa Elderlandu. Elderlandzki działacz społeczny i polityczny. Przez trzy kadencje pełnił funkcję Lorda Kanclerza Królestwa Elderlandu (tj. szefa rządu) oraz zasiadał w Senacie Wielkim Koronnym IV, V i VI kadencji. Autor reformy oświatowej z końca 2008 roku mającej na celu reorganizację prawną Akademii Królewskiej. Od grudnia 2008 r. Dziekan Wydziału Prawa i Administracji AK. Był członkiem powołanej 9 lutego 2009 roku Rady Regencyjnej. Obecnie jest Senatorem w Izbie Senatorskiej VI Kadencji oraz Lordem Kanclerzem i Lordem Podkomorzym Królestwa Elderlandu.

Historia

Urodził się 19 października 2007 roku w mieście Auterra (Księstwo Sarmacji). Przez krótki okres czasu działał w lokalnych strukturach Hrabstwa Loardii, lecz nie wykazywał szczególnej aktywności. W maju 2008 roku uzyskał obywatelstwo Królestwa Elderlandu i rozpoczął czynną działalność w Mikroświecie. Podczas wyborów parlamentarnych z lata 2008 r. objął w zastępstwie Perciana de Wegi przewodnictwo w największej ówcześnie partii Chadecji Królestwa Elderlandu (w skrócie: ChD KE). Z 3. wynikiem dostał się do Senatu Wielkiego Koronnego, a już w sierpniu pomimo krótkiego stażu w państwie został desygnowany na Lorda Kanclerza (tj. szefa rządu) Królestwa Elderlandu. W obliczu trudnej i niejasnej sytuacji w Elderlandzie wziął udział w wydarzeniach nazwanych Przewrotem Październikowym. W następstwie przewrotu rozpisane zostały kolejne wybory, w których uzyskał najwyższy wynik. W Senacie V kadencji ponownie wybrany Lordem Kanclerzem, a także objął funkcję Lorda Podkomorzego (tj. resort spraw zagranicznych). W listopadzie i grudniu pracował nad reformą oświatową (utworzenie Ustawy o Edukacji Narodowej i opracowanie nowego Statutu Akademii Królewskiej) oraz został powołany na Dziekana Wydziału Prawa i Administracji Akademii Królewskiej. Po wprowadzeniu 9 lutego 2009 r. stanu wyjątkowego na terytorium Królestwa Elderlandu z woli Jego Królewskiej Mości Patrika II został członkiem Rady Regencyjnej i upoważniony przez nią do dalszego kierowania elderlandzką polityką zagraniczną.

Podczas Święta Edukacji Narodowej 20 lutego 2009 r. nobilitowany do tytułu Hrabiego Elderu.

Obecnie pełni funkcję

  • Lorda Kanclerza Królestwa Elderlandu,
  • Lorda Podkomorzego Królestwa Elderlandu,
  • Senator Izby Senatorskiej VI Kadencji,
  • Dziekan Wydziału Prawa i Administracji Akademii Królewskiej,
  • Delegat Królestwa Elderlandu przy Organizacji Polskich Mikronacji,
  • Poseł do Parlamentu Unii Mikrooceanii.

Odznaczenia

  • Medal Argumenti Ordinis I klasy,
  • Medal Zasługi I klasy,
  • Czterokrotny laureat Nagrody Eldefix w kategorii Najlepszy Polityk.
  • Laureat Nagrody Eldefix w kategorii Najlepszy Dziennikarz.