Micropedia.png

Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Alojzy Pupka

Z Micropedia

Mieszkaniec Mandragoratu Wandystanu od dnia 12 stycznia 2005 roku, obywatel od 14 stycznia 2005 roku. Jeden z pierwszych rdzennych wandejczyków. Początkowo szary obywatel przyglądający się z boku sytuacji politycznej, z czasem zapisał się do Wandejskiej Socjalistycznej Partii Jedności, a po słynnym rozłamie w jej łonie, gdy w kierownictwie ujawniony został odchył socjaldemokratyczno-reakcyjny – działacz Ligi Obrony Komunizmu, a następnie niesformalizowanego betonu (m.in. komitet wyborczy Praca–Socjalizm–Niepodległość). Pomysłodawca Międzynarodówki Komunistycznej, twórca słitaśnej mapy Wandystanu. Znany z fundamentalnie betonowych i niepodległościowych poglądów, przedstawiciel nurtu Opos Vandi. Odznaczony Orderem Wolności. Wielokrotny kwiaton (Churał Ludowy III, VIII, IX, X, XII, XIII, XIV etc. kadencji) i komisarz ludowy. Prezydent w drugiej połowie 2009 roku.

Obecnie Mandragor Jutrzenki, Mandragor Socjogramu i Komisarz Ludowy Spraw Informatycznych. Archiksięć Genosse-Wanda-Stadt. Edyktem Ojca Muchomorka Antypapieża Tadeusza VIIIXXXXC, elektron Świeckiego Miasta Leben City z ramienia Prawdziwie Świeckiego Kościoła Starowandyjskiego. Ex-dalajwanda.

Prywatnie miłośnik kotów i czarnej herbaty z UKZT.