Micropedia.png

Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Ari-Quekka Vertonen

Z Micropedia
Vertonen.jpg
Ari-Quekka Vertonen

Data i miejsce urodzenia

2004
Surmala

ObywatelstwoDreamland
Tytułhrabia
Fsurmala.gif Książę Surmali
Okres urzędowania16.06.2006-25.01.2007
PoprzednikKobe Amuru Shakur
NastępcaJózef Kalicki

Ari-Quekka Vertonen - dreamlandzki polityk i działacz sportowy. W Królestwie Dreamlandu obecny - z przerwami - od 2004 r.

Minister Spraw Zagranicznych w sześciu kolejnych dreamlandzkich rządach w l. 2005-2007 (gabinety E. Kriega, Ł. Wakowskiego, M. Muchlado i J. Kalickiego). Namiestnik Koronny Księstwa Surmali (2006-2007). Poseł Izby Poselskiej IV i V kadencji. Jeden z ostatnich przewodniczących Stronnictwa Federalnego - swego czasu najsilniejszej partii Królestwa Dreamlandu (związani z nią byli m.in. E. Krieg, P. Svoboda, Alchien d'Archien, Muggler von Littendorff, Kobe Amaru Shakur, Etherard de Godwin, Paweł Erwin de Archien-Liberi, Majkel Bumbum).

Ambasador KD w Królestwie Scholandii (2007).

Właściciel Gospody pod Morskim Baranem w Surmali. Niejasno powiązany z pseudokibicami drużyny SC Ilmaren - Orlova Hools. Kojarzony także z tajemniczym Bractwem Żeglarzy i Zgromadzeniem Wielkoporzan.

W wolnych chwilach trener klubu SC Ilmaren obecnego w rozgrywkach Ligi Królewskiej (od 2012).