Micropedia.png

Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Dargiusz Torendo

Z Micropedia

Baron Dargiusz Torendo (ur.06.09.1980 zm.18.12.2010r. w Markenburgu ) Najważniejsza osoba [po ex-królu Waroldzie X i królowej Annie I Macedońskiej] w Klindii. Był założycielem i liderem partii DPRK [Demokratycznej Partii Rzeczypospolitej Klindojskiej]. Byłym Ministrem Administracji i Obrony. Deputowanym na Sejmu I i II kadencji. Biznesmen, założycielem organizacji "Demokraci" . Nazywany Demokratą i Człowiekiem Wolności.

Biznesmen i "wielki człowiek".

Życie prywatne

W życiu prywatnym był niedoszłym mężem Księżniczki Jagny III Opolskiej i ojcem braci Torendo: Marka i Vergata , przyjacielem byłego króla. Nazywany demokratą i "człowiekiem wolności". Zmarł 18.12.10r. po nieudanej reanimacji na Zamku Królewskim w Markenburgu. Chorował od grudnia na raka płuc. Pochowany na Cmentarzu Królewskim i Wojskowym w Markenburgu w Alei Polityków.

Odznaczenia

Odznaczony jeszcze za życia tytułem barona przez ówczesnego władcę.

Afera "botowa"

Zamieszany ostro w aferę "botową". Posiadał podbno cztery boty, ich istnienie zostało potwierdzone, ale nie miały wpływu na kraj. Były nieważne.

Królowa Mary Stuart-Gallun

Aktualna królowa Mary Stuart-Gallun odebrała tytuł barona zmarłemu w grudniu politykowi, mszcząc się tym nad jego wujem, Martin Verner za upublicznienie dowodów dotyczących Afery "botowej". "Królowa nie jest godna władzy nad Torendią!" - mówił mediom. "Burza w szklance wody, to była groźba królowej! " - komentowali potem politycy.

Zobacz też

Grób Dargiusza Toredo