Micropedia.png

Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Dmitrij Smirnoff

Z Micropedia

Dmitrij Smirnoff (brod. Δмiтрiй Смiрνофф)- brodryjski polityk, działacz państwowy, były mer Sankt Mikhailova. Od 24 maja 2014 do 27 września 2014 prezydent Federacji Brodryjskiej.

Dmitrij Smirnoff

Δмiтрiй Смiрνофф

Pochodzenie: Sankt Mikhailov, Brodria
3. Prezydent Federacji Brodryjskiej
Przynależność polityczna Jedna Brodria
Okres urzędowania od 24 maja 2014 do 27 września 2014
Poprzednik Władimir Grutin
Następca Andrzej Swarzewski

Początki kariery politycznej

Dmitrij Smirnoff był dwukrotnie wybrany merem Sankt Mikhailova. Piastował także urząd posła do Izby Rad III i IV Kadencji. Na przełomie kwietnia i maja 2014 był przewodniczącym partii Jedna Brodria.

Prezydent Federacji Brodryjskiej

23 maja 2014 przeprowadzono powtórne wybory prezydenckie po unieważnionych wyborach z dnia 21 maja 2014. W tych wcześniejszych stwierdzono podejrzenie fałszerstwa i wielki wpływ na wynik wyborów obywateli zagranicznych. W ponownych wyborach Dmitrij Smirnoff uzyskał 60% poparcia, pokonując Julię Aykm (30%) i Abdullaha Aykma (10%). Urząd prezydenta Smirnoffa skrócono przez Radę Państwa Federacji Brodryjskiej 1 sierpnia 2014. Skrócenie urzędu jednak uznano za nielegalne przez co nie zostało uznane. 3 sierpnia 2014 Dmitrij Smirnoff wprowadził stan nadzwyczajny w Brodrii co spowodowało rozwiązanie parlamentu i Rady Ministrów. Powołane zostało Zgromadzenie Narodowe. Po długiej nieobecności Smirnoffa, 27 września 2014 marszałek Izby Rad Andrzej Swarzewski przejął tymczasowe obowiązki prezydenta Brodrii.