Micropedia.png

Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Dziadzio Dziadoszewski

Z Micropedia
dawny Herb Djadosevskich

Dziadzio Dziadoszewski  - Jeden z bardziej szanowanych obywateli Natanii. Były Senator (2 razy), były Marszałek Senatu (raz) , były Burmistrz Apii , były tan natański, były Hamcyk.

Królestwo Natanii

Był aktywnym działaczem sportowym. Prezes Natańskiej Unii Piłki Nożnej , Klubu Sportowego Joker Apia (4-krotny Mistrz Kraju), jako trener Interu Przystan wywalczył brązowy medal w piątym sezonie Przymiery A-Klasy.

Prowadził także aktywną działalność kulturalną. Poza trzykrotnym sprawowaniem funkcji Ministra Kultury, Nauki i Sportu,pełni funkcje Kustosza Apijskiej Galerii Dziadoizmu oraz redaktora Natania News.

Wojna domowa i zagłada Labacji

Rozpad Natanii doprowadził do nie pokoi na Wyspach Labackich. Ceny na najpotrzebniejsze produkty drastycznie podskoczyły. Doprowadziło to do rozruchów które do swoich celów (przejęcia władzy) chciało wykorzystać skrajne skrzydło Wojska. Doszło do wojny domowej.

Początkowo Dziadzio był zbyt zajęty zapijaniem smutków po rozpadzie Królestwa, ale w wyniku działań wojennych została zniszczona ostatnia fabryka Kaktusówki (wódka Kaktusowa). Początkowo ograniczał się jedynie do ochrony cywilów. Jednak z czasem musiał wystąpić przeciwko obu stroną konfliktu tj. bracią z Hamcyka i Huncie wojskowej która dopuszczała się coraz okrutniejszych zbrodni.

Dziadzio w mundurze bitewnym

Ostatecznie Hunta zaczeła powoli ulegać w konfilkcie. Jednak dowódcy uważali że skoro Labacja nie chce zmian pod ich rządami to nie zasługuje ona na istnienie. Zdecydowali się uwolnić całą energie zgromadzoną w opanowanym przez nich Hrya Zar (pol. Źródło wszelkiej Energii). Uwolnione energia utworzyła tz. bicze światła które smagały po całym archipelagu Labackim zostawiając morza magmy i lawy. Labacja przestała istnieć w przeciągu godziny.

Ta godzina dała czas Dziadziowi jedynie na zdobycie jednego statku powietrznego w jednej z baz Hunty i wraz ze swoim odziałem (byłych Hamcyków) uratowanie tylko 221 mieszkańców Labacji z okoła 12 134 000 zamieszkujących archipelag!

Po zagładzie Labacji

Po zagładzie Labacji nadał krótki komunikat w eter które przechwyciło tylko pare radiostacji.

"Ja, Dziadzio Dziadoszewski ,tan natański , hamcyk labacki, mianowany przez mych ocalałych braci Laaba Khanem, zrzekam się wszelkich starych tytułów, odznaczeń i herbów rodowych. Wy ,którzy nas opuścili w tych mrocznych chwilach, po koniec v-świata przeklinam!"

Dówódca (Laaba Khan - pol. wódz Labaków) i kapitan statku powietrznego SS Nova LaabaTsia (pol. Nowa Labacja). Nie jest znana obecna lokalizacja Dziadzia i ocalałych.

SS Nova LaabaTsa wynurzający się z chmur zniczonej Labacji (ostatnie zdjęcie)