Micropedia Franciszek Polski
Micropedia.png

Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Franciszek Polski

Z Micropedia

Franciszek Polski (na począku 1 życia i Wiśniowiecki pod koniec 1 życia) urodzony w 2008 roku w Monarchii Austro Węgier z małżenśtwa Karla i Zofii Polskich.

PIERWSZE LATA Franciszek przez długi czas przebywał w dwóch państwach w Austro Węgrzech i Rotrii. Po pewnym czasie rozwinął się i został delegatem.

LATA PÓŹNIEJSZE Franciszek czuł się nieswojo w MAWie dlatego przenióśł się do Rzeczypospolitej Korony i Litwy Obojga Narodów. Tam został przyjęty do rodu WIśniowieckich i awansował w wojsku. W pewnym czasie rozpoczęło się "sprawdzanie" twierdz i Franciszek nia miał czasu na utworzenie raportu ;został wyrzucony z wojska. Nic tak ciekawego w jego życiu się nie wydażyło aż do czasu Afery Pruskiej. Po tym wydarzeniu został na zawsze wyrzucony z wojska i przyjęty w szeregi Gwardii Królewskiej.

KONIEC PIERWSZEGO ŻYCIA Franciszek Wiśniowiecki, za zdradę stanu (już drugą) został z rozkazu Wielkiego Księcia Janusz księcia Brzeziny Radziwiłła (obecnie króla Jerzego I) stracony przez rozstrzelanie pod murami Cytadeli Warszawa.

POCZĄTEK DRUGIEGO ŻYCIA Franciszek zaczął swoje życie Wolnej Republice Winktown. I zmienił swoje imię na Franciszek Polski. Stara się być aktywnym mieszkańcem i zasłużyć sobie na obywatelstwo. Od pewnego czasu nazywa się go imieniem : Piotr Kainsler