Micropedia.png

Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Królestwo Szelenyi

Z Micropedia

Królestwo Szelenyi ogłosiło niepodległość 09 grudnia 2013. Z powodu Wojny domowej w Santanii i Burgii spowodowanej przez secesję SRS (Santania). Królestwa Szelenyi powstało na gruzach Księstwa Szeleńskiego proklamowane przez Tomasza S.K. Spourburga-Szeleńskiego.

Wg. wypowiedzi (zredagowana encyklopedycznie) - Jana Skalskiego na forum Trizondalu.

Szelenya do 08.12.2013 stanowiła część ASIB. Mieszkańcy Szelenyi uznali iż nie chcą tworzyć już jednego organizmu państwowego z Santanią. Dopuszczono się ataku na miasta: Spurski Hrad i stolicę Szelenyi Leskovą Horę, zabito wielu obywateli Szelenyi. Na gruzach miast wskrzeszone do życia zostało Królestwo Szelenyi ze stolicą w Pressovie. Które próbowało się tego samego dnia 09 grudnia 2013 r przyłączyć do sąsiedniego Trizondalu. Stworzenie całkiem nowego państwa na nowym forum nie musi przynieść oczekiwanych rezultatów, dlatego prosimy o włączenie Królestwa Szelenyi jako dzierżawę Trizondalu, inkorporacja terenów granicznych nie powinna sprawiać problemów, ponieważ uznano naszą niepodległość." Od 24 grudnia 2013 przekształcone w Święte Carstwo Szelenyi.

Formalnie Królestwo Szelenyi działało na forum ASIB nie uznane przez stronę ASIB ani SRS.

24 grudnia 2013 zostało przekształcone w Carstwo Szelenyi (Święte Carstwo Szelenyi, Szelenya) jako twór naruszający prawa autorskie innych osób i mikronacji. Wprowadzający fałszywe informacje nie powstałe mikronacyjnie wirtualnie.