Micropedia.png

Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Loardia

Z Micropedia
Loardia
Flaga LoardiiFlagahl.png Herb Hrabstwa LoardiiHerbkl.jpg
Pełna Nazwa Hrabstwo Loardii
Państwo Sarmacja
ostatni Namiestnik Piotr Arthur
ostatni Kanclerz Akaban Blackburn
ostatni Przewodniczący Rady Avril Levengothon
Stolica Auterra
Naczelnik Ligi Miast Złotego Brzasku Rihanna Patty Arped-Aureliusz


Dane Główne

01.10.2006 - Powstanie Królestwa Lolardii.

08.08.2007 - Królestwo Lolardii zostało inkorporowane do Księstwa Sarmacji jako Hrabstwo Loardii. Jako początkująca prowincja w Sarmacji dążyła do miana pracowitej.

19.03.2008 - Na mocy rozporządzenia kanclerza Księstwa Sarmacji nr 4/2008 (za zgodą Namiestnika Mateusz Karczewskiego) Loardia przestała być samodzielną prowincją. Jej ziemie stały się częścią Królestwa Teutonii (innej sarmackiej prowincji).

16.07.2012 - Na mocy Ustawy Senatu Królestwa Teutonii nr 1/2012 o reformie terytorialnej Królestwa Teutonii, miejscowości znajdujące się na terenach Hrabstwa utworzyły nową jednostkę samorządową - Ligę Miast Złotego Brzasku.

Dane Geograficzne

Loardia położona jest na kontynencie Scholandzkim, pomiędzy Baridasem, Scholandią, Al Rajn a Wandystanem. Hrabstwo Loardii posiada większą część Wyspy św. Piotra, położonej u wschodnich wybrzeży kontynentu.

Administracja

Hrabstwo Loardii było terytorialnie podzielone na 4 powiaty. W każdym z nich znajdowała się jedna miejscowość, od której powiat brał nazwę. Największym z nich był Powiat Auterra, do którego należały wschodnie ziemie Hrabstwa wraz z Wyspą św. Piotra. Właśnie tam znajduje się (istniejąca do dzisiaj) stolica Loardii - Miasto Auterra. Najmniejszy z powiatów, na terenie którego leżała dawna stolica Królestwa Loardii, to Powiat Lolandburg - stanowiący północne ziemie Loardii (graniczące z Królestwem Scholandii). Pozostałe dwa powiaty to Autaflandia (południowe ziemie, graniczące z Wandystanem) oraz Zommerland (zachodnie ziemie), gdzie - nad wybrzeżem - znajdowała się baza Marynarki Wojennej Książęcych Sił Zbrojnych Sarmacji.

Polityka

Najwyższą władzą w niepodległej Loardii był Król, a po włączeniu jej do Księstwa Sarmacji - Namiestnik. Władzę ustawodawczą posiadała Rada Prowincji. Po włączeniu Hrabstwa Loardii do Królestwa Teutonii najwyższą władzę sprawował w niej Starosta Loardii (mający siedzibę w Auterrze). Obecnie najwyższym zwierzchnikiem ziem Loardii jest Naczelnik Ligi Miast Złotego Brzasku, któremu przysługuje również tytuł Lorda Lewej Tarczy.

Linki

Strona internetowa Hrabstwa Loardii