Micropedia.png

Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Księstwo Luindoru

Z Micropedia
(Przekierowano z Luindor)
Księstwo Luindoru
Państwo Dreamland
Ustrój Monarchia Konstytucyjna
Miasta Saudade, Eskalibur, Voulatar
Namiestnik Sted markiz Asketil (ostatni)
Stolica Saudade
Burmistrz stolicy
LuindorflagaLuiflagwave-300x179.png

Luindor (z quenii: luin - niebieski, dor - kraina) - prowincja Dreamlandu istniejąca w latach 2005-2011 w miejscu Solardii. Obecnie palatynat wchodzący w skład Unii Saudadzkiej.

Historia

Luindor powstał 20 czerwca 2005 roku na ziemiach dawnej Solardii (utworzonej 15 marca 2001 r. z ziem dawnej Domeny Królewskiej, powstałej 1 sierpnia 1998). Jego utworzenie wiąże się bezpośrednio z wydarzeniami kwietnia 2005 r. w Królestwie Dreamlandu, gdzie to za sprawą Furlandii i Solardii dokonała się tzw. Secesja. Solardia nie oderwała części ziem od Dreamlandu, lecz przeniosła się wraz z większością mieszkańców i wszystkimi włościami na nowe ziemie (z tego powstało Wielkie Księstwo Solardii).

Pierwszym namiestnikiem Luindoru został mieszkaniec Solardii, Hanss Upengres. Historia tutaj raczej milczy. Wiadomo jedynie, że z powodów nieprzewidzianych problemów nie był w stanie należycie swej funkcji sprawować. 24 września 2005 roku, Artur I Piotr, ówczesny Król Dreamlandu, powołał na namiestnika Nebulę Blue (dziś: Kaworu Nagisa). Za jego panowania nastąpił bardzo szybki rozwój prowincji. Stworzono strony WWW Luindoru, rozbudowano dziedzictwo kulturalne. Kolejnym Namiestnikiem był Sted markiz Askielt - to właśnie on wykonał obecnie istniejące strony WWW prowincji. Po prawie dwumiesięcznej przerwie rządy w Luindorze objął Mateusz von Karczewski. W poważny sposób złamał on jednak prawo Królestwa Dreamlandu, w wyniku czego w listopadzie 2006 roku na stanowisku zastąpił go Kazio markiz Wichura - którego Jego Królewska Mość Paweł mianował pełniącym obowiązki Namiestnika Koronnego. Markiz Wichura zrobił dla Księstwa wiele dobrego, ustanowił między innymi nową Konstytucję.

Geografia

Luindor - administracyjna.png
Luindor.png

Luindor był największą prowincją Dreamlandu i zajmuje jego północno-zachodnią część. Graniczy z Furlandią (od południa) za sprawą lądu, zaś granicami morskimi z wszystkich czterema prowincjami Dreamlandu.

Wewnątrz lądu zajmowanego przez Luindor znajduje się Dreamopolis - stołeczne miasto Domeny Królewskiej.

Strona prowincji: Luindor