Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Rząd Podejmij wyzwanie

Z Micropedia

Czas i okoliczności powołania

Rząd #podejmijwyzwanie został powołany 4 maja i trwał do 16 czerwca.

== Działania Rządu

==

Czas więc przejść do konkretów. Informacje. W ciągu pierwszego tygodnia funkcjonowania, Rada Ministrów podjęła już sporo działań. Standardowo, wypłacono subwencje, nagrody dla agencji prasowych oraz rozpoczęto konkurs na Inicjatywę Miesiąca. Zdaje się, że jeszcze można zgłaszać swoje kandydatury w nim, zapraszamy więc do tego! ;) Przygotowano także już spis pensji do wypłacenia funkcjonariuszom publicznym. Wypłaty zostaną dokonane niedługo.

Siergiusz Asketil, Kanclerz: W tym miejscu warto zaznaczyć, że Rada Ministrów ma ostatnio, bez zmian, drobne problemy finansowe. Postaraliśmy się jednak wycisnąć z budżetu jak najwięcej, aby wynagrodzić pracę najaktywniejszym. Pokładamy wielkie nadzieje w tym, że już niedługo pensje dla osób, którzy robią zadumiewająco dużo dla Sarmacji będą wyższe, a na chwilę obecną prezentują się następująco. Pensje za kwiecień to łącznie 180104 libertów.

Karolina von Lichtenstein: Chcielibyśmy, prawda, wypłacać więcej, ale budżet… No cóż, staramy się poprawić stan finansów państwowych. W tym temacie — Rada Ministrów podjęła uchwałę, na mocy której podniesiono opłaty za Ćwirka z 50 lt do 250. Było to naszym zdaniem niezbędne, ze względu na parę czynników. Między innymi to, że Ćwirki stały się liczone w rankingu aktywności. Rada Ministrów jednakże obecnie debatuje także nad sposobem naliczania aktywności w rankingu. Z wieści z MSZ... W Sejmie złożono projekt traktatu uznaniowego z Królestwem Agurii. Ponadto, po uznaniu Wszechcaratu Angstrem, dzisiaj złożono także projekt traktatu o przyjaźni z tym państwem. W najbliższej przyszłości planowane jest upublicznienie wspólnego, sarmacko-angstremskiego, projektu wojskowego. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani Wszechcaratem Angstrem, garść informacji o nim można znaleźć w Imbryku Ambasadorów. MSZ pracuje także nad programem kolonialnym.

Siergiusz Asketil: W tym miejscu chcielibyśmy nadmienić, że program kolonialny nie będzie tak ostrym terroryzmem dyplomatycznym, jak działo się to w roku ubiegłym. Stosowny Sekretarz podejmuje jednak działania w celu stworzenia ciekawej platformy narracyjnej, która przyniesie wiele zabawy zarówno nam, jak i być może innym państwom wirtualnym. Jesteśmy na etapie przygotowawczym, konkretniejsze informacje pojawią się w trakcie kolejnych konferencji.

Karolina von Lichtenstein: Kolejna sprawa to 13-ta rocznica powstania Księstwa Sarmacji. Formalnie wypada ona 25 maja, lecz obchodzona będzie dzień wcześniej, w niedzielę 24 maja, o godzinie 19.00. Naturalnie, wokół rocznicy będzie sporo atrakcji, jednak zapraszamy mocno na część główną, która odbędzie się właśnie tutaj. Zaproszenia na rocznicę dla namiestników samorządów są w trakcie przygotowywania, tak samo dla głów innych państw, nie tylko z naszej planety. Z okazji rocznicy pojawiły się już liczne konkursy. Zachęcamy do brania w nich udziału.

Z bardziej bieżących tematów, w Sejmie poszukiwani są kandydaci na asesora Trybunału Koronnego. Ponadto, pojawiła się inicjatywa Międzyplanetarnej Ligi Piłkarskiej, rozgrywanej w XpertEleven. Szczegóły można znaleźć tutaj.

Siergiusz Asketil: Tutaj warto zaznaczyć, że jest to projekt inicjatywy. Nie mamy pewności, czy zostanie zrealizowana, ale bardzo o to ubiegamy.

Karolina von Lichtenstein: Przedstawicieli samorządów zachęcamy do udziału w trwającym Kongresie Samorządów. Osoby, które jeszcze tego nie zrobiły, zachęcamy do wpisywania się na mapie zjazdowej Księstwa Sarmacji. A w SOBOS znajduje się nowa sonda, w której tradycyjnie warto zagłosować. Cofnijmy się także do tematu rocznicy, bowiem planujemy na nią ciekawy projekt znaczkowy…

Siergiusz Asketil: Ministerstwo Dziedzictwa Narodowego przygotowuje specjalną emisję w Poczcie Baridajskiej. Jest to pierwsza taka inicjatywa w historii PB, ponieważ wyemitowanych zostanie... aż 13 znaczków! Każdy znaczek będzie wyemitowany w 13 egzemplarzach, a emisje odbywały się będą co godzinę w dniu 24 maja. Pierwsza emisja jest planowana na godzinę 9:00, szczegóły podamy później. W tym momencie chciałbym zaprezentować jeden z wspomnianych znaczków.

Karolina von Lichtenstein: Na koniec tej części chcielibyśmy zapewnić, że Ministerstwo Finansów pracuje nad reformą nie tylko finansów państwowych, ale i obiegu pieniędzy w Księstwie. Diuk Torped działa aktywnie. To tyle z tego, co mamy Wam do przekazania w tym tygodniu. Teraz pora na część, w której będziecie mogli Państwo zadawać pytania.[1]

Skład

Pełniony Urząd Personalia Czas pełnienia urzedu Partia tytuł honorowy
Kanclerz Siergiusz Asketil 4 maja - 16 czerwca 2015 niezależny Baron
Podkanclerz i Minister Informacji Karolina von Lichtenstein 4 maja - 16 czerwca PS Diuczessa
Minister Finansów Mikołaj Torped 4 maja - 9 czerwca 2015 niezależny Diuk, Jego Królewska Wysokość
Minister Dziedzictwa Narodowego Calisto 4 maja- 9 czerwca 2015 PS Diuk
Minister Spraw Zagranicznych Młynek Kawowy 4 maja- 16 czerwca FR Hrabia
Minister Spraw Wewnętrznych Zbyszko von Thorn-Bronka 4 maja - 16 czerwca PS Diuk
Sekretarz do spraw artykułów na medal Avril von Levengothon 4 maja - 16 czerwca PS Diuk
Sekretarz do spraw Kolonialnych Daniel Krak de Shall Vie 4 maja - 16 czerwca FR Kawaler
Sekretarz do spraw kontaktów pozaplanetarnych Vladmir Lichtenstein 4 maja - 25 maja SF Markiz
  1. I raport