Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Siergiusz Asketil

Z Micropedia

Siergiusz Asketil

Data i miejsce urodzenia

14 stycznia 2013 Gedania

ObywatelstwoDreamland, Sarmacja
Tytułwicehrabia, baron
RódAsketil
Książę Surmali
Okres urzędowania9 lutego - 22 grudnia 2013 r.
PoprzednikPaul von Panevnick
NastępcaMartin Schlesinger-Asketil

Siergiusz Asketil - dawniej znany jako Siergiusz de la Slav; dreamlandzki polityk, publicysta i aktywista, ściśle związany z prowincją Surmalą. Premier Rządu Królewskiego od sierpnia do grudnia 2013 r. Redaktor surmalajskiego magazynu "Tuulemaa".

Obywatel Księstwa Sarmacji od 29 lipca 2014 roku.

Pierwsze kroki w v-świecie i rodzina

Do mikroświata dołączył 14 stycznia 2013 roku stając się Obywatelem Królestwa Dreamlandu i wybranej przez siebie prowincji, Surmali. Zamieszkując w stolicy - Gedanii - miał możliwość dokładnego ujrzenia problemów społecznych, których w tamtym okresie było bardzo dużo. Chcąc poprawić warunki życia Surmalajczyków postanowił już na początku zaangażować się w lokalną politykę, w czym pomógł mu późniejszy ojciec - Sted Asketil. Niestety ze względu na realiozę ówczesnego Namiestnika Koronnego Surmali - Paula von Panevnicka - nie mógł natychmiastowo rozpocząć poważnych działań. Okazja jednak nadarzyła się już w lutym, kiedy król Artur I Piotr postanowił abdykować i przekazał koronę Martinowi księciu de Joustin, obecnie Jego Królewskiej Mości Marcinowi I Mikołajowi. Dzięki wsparciu ojca i wykazaniu zainteresowania losem prowincji powołany został 9 lutego 2013 roku na stanowisko Namiestnika Koronnego Księstwa Surmali. Kilka dni wcześniej został również włączony do Rodu Asketil zgodnie z wolą Ojca. Równo miesiąc później musiał pogodzić się z Jego odejściem, który w spadku powierzył mu Marchię Alizon.

Działalność

Aktualna

  • Kanclerz Księstwa Sarmacji,
  • Kasztelan Almery,
  • Prezes Baridajskiego Związku Piłki Nożnej,

Dawna

  • Delegat Pomocniczy Baridajskiego Związku Piłki Nożnej,(kiedyś)
  • Członek Państwowego Komitetu Oceny Jakości (I, II, III, IV, VIII kadencji),
  • Minister Spraw Zagranicznych (IX 2014 - II 2015),
  • Sekretarz ds. Poczty Baridajskiej (III - V 2015),
  • Przewodniczący Rady Królestwa Baridasu(XII 2014 - III 2015)
  • Premier Rządu Królewskiego (8.08.-22.12.2013)
  • Wiceminister Spraw Wewnętrznych ds. Polityki Informacyjnej (20.03.2013 - 14.06.2013)

Nagrody i wyróżnienia