Micropedia.png

Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Samanti

Z Micropedia

SAMANTI

Witam wszystkich odwiedzających Samanti. Miasto nazywane Ojczyzną Sportu. Swój tytuł Samanti zdobyło dzięki największym obiektom sportowym w Weblandzie, a być może i całym Dreamlandzie. Obiekty te usytuowane są na północy miasta w tak zwanym "Miasteczku Sportowym". Jednak nie samym sportem żyje Samanti. Miasto położone jest przy granicy z Furlandią i jest ważnym punktem tranzytowym (przez Samanti przebiega odcinek autostrady). Starówka to miejsce najchętniej odwiedzane przez turystów, ale również przez samych mieszkańców miasta, którzy tutaj właśnie relaksują się po ciężkim dniu. Miasto jest otwarte na wszystkich nowych mieszkańców i od samego początku wspiera ich pierwsze kroki na Dreamlandzkiej Ziemi. Również inwestorzy chcący założyć tutaj swoje przedsiębiorstwo mogą liczyć na wszelką niezbędną pomoc władz miasta. Jeśli wciżą się zastanawiasz czy zostać mieszkańcem Samanti skontaktuj się z Burmistrzem.


HISTORIA

Skąd się wzięła nazwa Samanti? Zadałem sobie kiedyś takie pytanie. Odpowiedź nań znalazłem w pracy "Historia Weblandu" autorstwa króla-seniora eMBe. "Po śmierci Króla Elsynora II w roku 1840 i zginięciu w walkach jego jedynego syna, nastał okres bezkrólewia trwający do roku 1850. W 1850 roku zwołano sejm konwokacyjny dla ustalenia wolnej elekcji, pierwszym Królem wolnej elekcji został dowódca partyzantów, a potem armii wyzwolenia Weblandu, generał Samanti. Pod przywództwem Króla Samanti I, armia powoli zaczęła odzyskiwać utracone tereny, dawni wrogowie Morland i Blacklock przyłączyły się do działaniach wojennych w Webland po stronie Furlandii."

Przodkowie mieszkańców Samanti. Wiadomo iż okolice Samanti, i cała Mała Wanta zresztą, zamieszkiwane były przez ludy o rozwiniętej kulturze. Odnalezione przez Dreamlandzkich archeologów miasto na Małej Wancie pochodzi z 2000 roku p.n.e. Oznacza to że, nawet sto lat później mogło być założone Samanti. Badania archeologiczne wykazują jednak, że na terenie Samanti było tylko kilka osad z 1500 roku p.n.e. Miasto zaś pochodzi z X wieku. Zwyczaje prasamantyjczyków Można się domyślać, że Samantyjczycy, po śmierci, do grobu zmarłego wkładali przedmioty codziennego użytku, prawdopodobnie też zwierzęta. Na Małej Wancie, we wcześniej wymienionym mieście odnaleziono grób. Pod pierwszą warstwą ziemi pochowane były konie. Szczątki koni były położone na skalnych blokach, które to były nad szkieletem człowieka. Ów szkielet położony był na drewnianej podłodze, pod którą był grobowiec. Zawierał zmumifikowane ciało ludzkie i przedmioty codziennego użytku, które miałyby pomóc nieboszczykowi w ostatniej podróży. Wywnioskować z tego można, że religia prasamantyjczyków była podobna do egipskiej, choć nie jest to pewne.


LINK DO STRONY

http://dreamland.net.pl/webland/samanti/


Burmistrzowie: