Micropedia Santańsko-Burgijska Republika Socjalna
Micropedia.png

Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Santańsko-Burgijska Republika Socjalna

Z Micropedia

Santania i Burgia
Santańsko-Burgijska Republika Socjalna

120px 100px
Flaga Godło
Dewiza: Unus pro omnibus, omnes pro uno

(Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego)

Hymn: ?
Konstytucja style="vertical-align:top;
Stolica ?
Ustrój polityczny ?
Głowa państwa Duce Nikolai Petrović
Jednostka monetarna ?
Powstanie 23 XII 2013
Społeczność Santanowie, Burgiowie, Szelenowie, ...
Domena http://santania.net.pl/forum/

Santańsko-Burgijska Republika Socjalna - powstała 23 grudnia 2013 r. z przekształcenia na mocy Traktatu o zjednoczeniu Arcyksięstwa Santanii i Burgii z Santańską Republiką Socjalną.

Historia

Przed powstaniem SBRS i krótko po...

Santania ogłosiła secesję 9 grudnia 2013 r. Tłumaczono to niskim poziomem merytorycznym w Arcyksięstwie. Do SRS (Santańskiej Republiki Socjalnej) przeprowadziła się większa część mieszkańców Arcyksięstwa. Inicjatorami secesji byli ówczesny Arcyksiążę SiB Josif Hurko (znany jako Tomasz Wettin), Hugo Petrović (znany jako Hewret Primus) oraz Nikolai Petrović (znany jako Bartosz de Lima lub Markus Wettin). Po rozmowach obu stron tuż przed Wigilią podpisano traktat o zjednoczeniu Arcyksięstwa Santanii i Burgii ze Santańską Republiką Socjalną. Tylko ojcowie założyciele SiB przenieśli się na forum SRS (taki warunek był w umowie). Odtąd była to Santańsko-Burgijska Republika Socjalna

Obecnie 2014

Od początku egzystencji SBRS władzę Duce (głowa państwa) sprawował Josif Hurko, dopiero później Nikolai Petrović. Jednakże 2 stycznia 2014 r. zrezygnował ze stanowiska i postanowił opuścić całkowicie mikroświat. Kandydatami na nowego Duce są: Michael Amadeusz Rutzeldorf, Radogost Radziwil oraz Tobiasz Richtoffen. Bycia kandydatem odmówił zaś Hugo Petrović. W wyborach zwycięża na razie Michael Amadeusz Rutzeldorf.