Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Sasha von Voo

Z Micropedia
Sasha von Voo
Kraj zamieszkania Surmenia
Funkcje publiczne senator, burmistrz
Tytuł honorowy hrabia
Znany również jako Sasha

Sasha von Voo - lider partii NUS, pierwszy dyrektor UBOP, burmistrz Miasta Siczyn, obywatel Surmenii, wielokrotny senator;

Życiorys

Sasha von Voo mieszka w wirtualnym świecie, w Surmenii od 13 lutego 2006 roku, zwerbowany przez ówczesnego MON Surmenii - Gadziola. Przez miesiąc był zwykłym, szarym obywatelem, lecz patrząc jak inni rozwijali swoje kariery postanowił rozpocząć swoją. 24 Marca (w dniu swoich realnych urodzin) 2006 roku założył Urząd Badania Opinii Publicznej i prawie przez półtora roku był jego dyrektorem. Mniej więcej w czasie konfliktu na linii Surmenia - Sarmacja Sasha chciał odejść z Surmenii, więc stał się nieaktywny, lecz po mniej więcej dwóch miesiącach nie wytrzymał i wrócił :). We wrześniu 2006 roku miał sprawę w sądzie, co jest wyjaśnione niżej. W październiku został liderem Nowego Ugrupowania Surmeńskiego, którym jest też obecnie. 3 listopada 2006 roku Król uczynił go burmistrzem miasta Siczyn. Sasha napisał stronę Siczyna i zapewnił miastu pomyślny rozwój. W marcu i kwietniu starał się pomóc Surmenii przetrwać kryzys niskiej aktywności mieszkańców. W swoim v życiu tylko 2 razy sprawował funkcję ministra - MON, lecz zrezygnował z niej po dwumiesięcznym piastowaniu stanowiska, i MSW. Od 14 sierpnia do 10 września 2007 roku był Regentem Królestwa Surmeńskiego. Niedługo potem, bo 29 września otrzymał tytuł hrabiowski. 22 października uzyskał obywatelstwo Monderii. Niedługo potem dostał się do rządu Victora de Zepp, jako MSW. 5 grudnia zrezygnował z pełnienia funkcji MSW, jednocześnie złożył dymisję ze stanowiska dyrektora UBOP i burmistrza miasta Siczyn.

Ciemna strona

Niestety, w życiorysie pojawia się też "ciemna strona". Na początku lipca 2006 roku pojawiła się nowa postać imieniem Verax Deriterwesdon. 26 lipca 2006 roku Verax założyl partię NUS, przedstawiając gotowy już program. Partia szybko zyskała popularność, a jej członkowie dostali się w wyborach do Senatu. W drugiej połowie września tego samego roku okazało się, że Verax to klon Sashy. Sasha stanął przed sądem i został pobłażliwie skazany ze względu na okoliczności łagodzące. Partia założona przez klona (NUS), przeszła po tygodniu we władanie Sashy.

Linki