Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Timan Demollari

Z Micropedia
Timan Demollari
Kraj zamieszkania Księstwo Sarmacji
Funkcje publiczne Regent Księstwa Sarmacji, Minister-Kanclerz Rządu Księstwa Sarmacji, MSZ Królestwa Nowej Teutonii
Tytuł szlachecki Markiz [sarmacki], Sir [teutoński]
Znany również jako Rittermeister, TvK
Przynależność do organizacji Różowy Kościół Bravogirla, Świecki Kościół Wandowy
Dewiza Fabricati diem, pvnc!


Życiorys

na promie zmierzającym ku Nowej Teutonii

W mikroświecie pojawił się 11 kwietnia 2005 roku jako mieszkaniec Marchii Teutońskiej, prowincji Księstwa Sarmacji. Pełnił większość możliwych funkcji państwowych w Księstwie Sarmacji. Wielokrotnie poseł, senator Marchii Teutońskiej i Księstwa Sarmacji. Jako Maharadża Ali DenzelFromŁoszington władca Dominium Kiechajidów. Nietuzinkowa postać o przewrotnym poczuciu humoru. Człowiek słów, ni czynów. Rotmistrz w stanie spoczynku Książęcych Sił Zbrojnych. Zwolennik ścisłej współpracy Sarmacji z Mandragoratem Wandystanu.


Sarmacja

19 maja 2005 r. mianowany Ministrem Porządku Publicznego Marchii Teutońskiej, w krótkim czasie doprowadza do postawienia Gwardii Teutońskiej na nogi jako jej komendant. Od 26 czerwca do 25 września 2005 roku Namiestnik pro tempore Marchii Teutońskiej. 26 lipca powołany na wniosek ministra-kanclerza Roberta Czekańskiego na funkcję wiceministra Ekonomii Finansów i Samorządu Terytorialnego. Od 15 września 2005 r. Minister EFiSTo, po dymisji kanclerza Roberta J. Czekańskiego, od 19 listopada do 17 grudnia 2005 r Minister Samorządu Terytorialnego. Od listopada 2005 r. wicemarszałek Konwencji Konstytucyjnej [Konstytuanty]. Pod koniec 2005 r. na krótko zostaje burmistrzem Srebrnego Rogu. Wykładowca powstałego w grudniu 2005 r. Instytutu Edukacji Sarmackiej. Od 11 stycznia do 15 marca 2006 r. podkanclerzy w Rządzie Macieja Poleszczyka. 19 kwietnia 2006 r. desygnowany na stanowisko Ministra-Kanclerza Rządu Księstwa Sarmacji z ramienia SPD[ do 24 czerwca 2006 r.] . Na ten okres przypadły wydarzenia tzw. Teutońskiego Maja. Od 5 czerwca 2006 roku do 6 lipca 2007 r. ambasador w CiK Austro-Węgier. Od 15 lipca do 6 sierpnia 2006 r. Wiceminister Samorządu Terytorialnego. Od 21 grudnia 2006 r. podkanclerzy i Minister Spraw Obywatelskich w Rządzie Elijahu bnt Rosenkranza, odwołanego 7 dni później na skutek unieważnienia wyborów do Izby Poselskiej. Od 14 lutego 2007 roku Namiestnik pro tempore Marchii Teutońskiej, pełni tę funkcję przez tydzień, doprowadzając do zorganizowania Zgromadzenia Elektorów i wyboru nowego Namiestnika. 24 lutego 2007 r. ponownie powołany na funkcję Ministra Spraw Obywatelskich [rząd Mikołaja Arped-Muzyka] pełni tę funkcję do 16 marca 2007 r. W okresie od czerwca do sierpnia 2007 r. włącza się aktywnie w odbudowę Tropicany jako Vicegubernadore, Senator i Sekretarz Republiki Tropicany. Od 31 sierpnia do 13 września 2007 roku członek Rady Regencyjnej. Od 2 października do 11 listopada 2007 r. Wiceminister Spraw Zagranicznych. Od 21 czerwca do 11 sierpnia 2008 r. podkanclerzy Rządu Księstwa Sarmacji. Od 1 grudnia na krótko zostaje merem Srebrnego Rogu oraz Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Dziedzictwa Narodowego. 11 lipca 2009 r. zostaje wybrany przez trenerów Sarmackiej Ligi Piłkarskiej selekcjonerem Reprezentacji Księstwa Sarmacji w piłce nożnej, którą już na pierwszych mistrzostwach świata doprowadza do brązowego medalu i finału Pucharu Interkontynentalnego.

Nowa Teutonia

1 grudnia 2007 roku rozczarowany potraktowaniem w Księstwie Sarmacji przenosi się do Królestwa Nowej Teutonii. Tego samego dnia zotaje powołany na stanowisko Ministra Spraw Zagranicznych. Pełni tę funkcję do marca 2008 roku odnosząc szereg sukcesów. 17 grudnia 2007 r. zostaje wybrany na posła do Błękitnej Izby I kadencji. W marcu opuszcza Nową Teutonię i powraca do Księstwa Sarmacji.

Tytuły honorowe i odznaczenia

6 sierpnia 2005 roku mianowany przez Księcia Piotra Mikołaja baronetem. Od 5 grudnia 2005 r. baron. Od 25 maja 2006 r. wicehrabia. 5 listopada 2006 r. podniesiony do godności hrabiego. 6 listopada 2006 roku otrzymuje najbardziej trendy odznaczenie Sarmacji - Wielki Order Wybitnych. 7 marca 2007 r. odznaczony Medalem Ofiarodawców Sarmacji. 25 maja 2007 roku odznaczony Srebrnym Medalem Zasługi oraz Medalem Pięciolecia. 25 czerwca 2007 r. otrzymuje Krzyż Zasługi. 5 litopada 2007 roku odznaczony Krzyżem Zasługi z Lilliami. 15 grudnia 2007 roku otrzymuje tytuł szlachecki z rąk Króla Nowej Teutonii Łukasza Augusta. 13 października 2008 roku "w uznaniu zasług położonych dla wszechstronnego rozwoju sarmackiej kultury i sportu, oraz aktywności w życiu publicznym Księstwa Sarmacji" mianowany przez Księcia Daniela Łukasza markizem. 25 maja 2009 roku odznaczony Złotym Medalem Zasługi.

Działalnośc kulturalna

 • Redaktor sarmackich agencji prasowych Tropicańczyk [Red. naczelny], Wieści Teutońskie.
 • Autor kilkudziesięciu artykułów prasowych [Tropicańczyk, Wieści, Dziennik Grodziski, Park]
 • Od 10 września 2006 roku manager klubu piłkarskiego RVT Hrabia Ruhnhoff, z którym zdobywa trzykrotnie [z rzędu!] Mistrzostwo Sarmacji w piłce nożnej, co gwarantuje mu stałe miejsce w historii sarmackiego sportu.
 • Członek i prezes Zarządu Sarmackiej Ligi Piłkarskiej
 • Wespół z Przemysławem diukiem Figielem autor niezwykle poczytnych przeglądów spotkań Sarmackiej Ligi Piłkarskiej "Piłka do Drewna" [2006] oraz "Kot Teofil" [2007-nadal]
 • Mistrz Sarmacji [indywidualnie i zespołowo] w Formule 1 [batracer I-II 2008], Mistrz zespołowy, wicemistrz indywidualnie w II Mistrzostwach oraz mistrz [indywidualnie i zespołowo] w III Mistrzostwach.
 • Wiceprezes Sarmackiego Związku Gier Bilardowych, wraz ze Zbyszkiem von Thorn-Browarczykiem organizator kilku turniejów snookerowych. Nieudolny snookerzysta.
 • Organizator III mistrzostw Formuły 1 na platformie batracer.
 • Wespół z Przemysławem mar. Figielem autor cieszącego się wielkim zainteresowaniem serwisu złotych cytatów tej dwójki - "Zip-Zap".
 • Jeden z najpopularniejszych dziennikarzy radiowych stacji Sarmavoice, autor audycji "Gra-nat-nik czyli nocna audycja MC Stormyxa", podczas której padł rekord słuchalności radia. [2005-2006 r.]
 • Wraz z Mateuszem bar. Cezarem twórca pierwszego sarmackiego zespołu muzycznego "Sarmmastein", znanego Sarmatom dzięki przebojowi "Litania do ministra Gawendy".
 • Filantrop, wspierał finansowo dziesiątki inicjatyw kulturalnych na terenie Księstwa Sarmacji.
 • Organizator rozgrywek Sarmatów w Enemy Territory [wakacje 2008]
 • Zwycięzca jednego z turniejów w skokach narciarskich, niestety, sam nie pamięta jak się ów turniej nazywał.

Działalność w Izbie Poselskiej

Rodzina

Jest członkiem jednego z najstarszych rodów v-świata - Cesarskiego Rodu Harmeliuszowso-Hergolienowego. Syn Arcyksięcia Teutończyków Wojciecha Kaczmarczyka, wnuk JCM Jakoba. Miejscem jego narodzin jest miasto Ruhnhoff położone w Enderasji.

Religia

Związany z działalnością Żydowskiej Gminy Wyznaniowej jako jeden z jej członków [pod imieniem Mordechaj Anielewicz] aż do jej rozwiązania 7 czerwca 2007 roku. Na początku roku 2006 staje się jednym z współtwórców Różowego Kościoła Bravogirla, któremu służy po dziś dzień. Mianowany przez popiesha Alwaysa I Arcytamponem Teutonii.

Kontrowersje

Demollari utrzymuje, że w roku 2006 został razem z Michasiem Winnickim ścięty przez władze Sułtanatu Al Rajn, podczas krótkiego pobytu na terenie tego v-państwa. Kara śmierci miała dokonać się bez wyroku sądu - ze względu na brak świadków nie jest możliwe ocenienie czy ścięcie faktycznie miało miejsce. Al Mana stanowczo odcina się jakoby miała cokolwiek wspólnego z tymi wydarzeniami.

Rzekomo widziano go również w Wysokogórskiej Republice Elfidy podczas rozmów z kilkoma osobami niskiej postury. Jego związki z powstańcami nie są szerzej znane, aczkolwiek widnieje w spisie członków sarmackiego Towarzystwa Przyjaciół Gnomii. Inne źródła wskazują, że być może handluje tam z miejscowymi sprzedając im kumkwaty i kupując broń.

Linki zewnętrzne