Micropedia.png

Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Wurststadt

Z Micropedia

Wurststadt [wym. /vʊrstʃtat/] jest jedną z trzech miejscowości położonych na terenie Królestwa Wurstlandii. Aktualnie miasto to jest stolicą Królestwa Wurstlandii i jest najbardziej rozwiniętą miejscowością w Królestwie. Swój rozkwit Miasto zawdzięcza piątce Gubernatorów, którzy jego ziemiami zarządzali. Wszyscy poprzednicy aktualnego Gubernatora opisani są w Galerii Gubernatorów Wurstadt, a byli nimi kolejno: Jan Senekerim, Robert d'Artois, Katria Famme, Księżna Sissi Vilander (Witelbach) oraz Książę Martin Dorian Vilander. Aktualnie urzędującym Gubernatorem jest Johan Calgari. Jak każde z miast, także i Wurststadt posiada własne symbole:

Herb:

https://archive.is/20131016003047/img580.imageshack.us/img580/6571/herbgodo.png

oraz Flaga:


https://archive.is/20131016003032/img64.imageshack.us/img64/5948/flagau.png


Jako symbole Guberni zapisane są również pieśń Wurststadt oraz pieśń Szlachty zamieszkujące te ziemie. W mieście znajduje się wielki Park Miejski, do ktorego codziennie przybywają mieszkańcy by odpocząć, zrelaksować się, a także odwiedzić budynki kulturowe, tj. Biblioteka, w ktorej możemy pcozytać za równo działa mieszkańców Wurstlandii, ale także o dziejach miasta Wurststadt; Galerię Sztuk Pięknych, gdzie można porozmawiać o malarstwie i oczywiście przedstawiać swoje dzieła, a także rozmawiać o muzyce i komponować własne utwory; Ogród Zoologiczny, gdzie żyją i mają się bardzo dobzre nadziwniejsze zwierzęta świata, których cały czas przybywa. Oprócz aspektu kulturalnego w życiu mieszkańców Stolicy Wurstlandii, występuje także ten sportowy. Również na terenie Parku znajduje się Stadion Narodowy, na którym odbywają się rozgrywki z różnych dziedzin, a struktura stadionu pozwala na organizację wielu imprez jednocześnie: od imprez czysto p0iłkarskich, po turnieje szachowe czy związane z gramy karcianymi. Plac Turniejowy, który róneiż został stworzony w mieście jest meijscem poytczek rycerskich i przede wszystkim dobrej zabawy. Jest to również miejsce treningu swych umiejętności. Dzięki wsparciu państw świata nowoczesnego, we Wurstadt powstały również Skocznie Narciarskie, na których to meiszkańcy Królestwa uczą się latać. Za równo goście, jak i mieszkańcy mogą przybyć na Ryneczek Miejski, który jest sercem miasta. To tam toczy się życie towarzyskie mieszkańców Guberni Wurststadzkiej oraz wszystkich osób, które nasze miasto odwiedzą. Gubernia Wurststadzka tak jak reszta Guberni posiada własny Sejmik Ziemski, gdzie mieszkańcy decydują o kluczowych sprawach związanych z Gubernią. Powstała również Diecezja Kościoła Katolicko-Wurstlandzkiego oraz Diecezja Misyjna Ligockiej Cerkwi Prawosławnej. Na ziemiach Wurststadt istnieje wiele własnych posiadłości mieszkańców, których ciągle przybywa. Organizowane są tam bale i różne inne imprezy, które przyciągają zawsze tłumy mieszkańców.. Przebywając w Królestwie Wurstlandii nie możesz ominąć Wurststadt’u.