Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Związkowe Księstwo Narodów Ocelandzkich

Z Micropedia
Ocelandia
Brak godła
Pełna nazwa Związkowe Księstwo Narodów Ocelandzkich
Języki urzędowe polski, ocelandzki
Stolica Andriejpolis
Ustrój polityczny monarchia absolutna
Głowa państwa Książę Michaił Andriejew
Podział administracyjny 4 kraje związkowe
Waluta 1 rubel ocelandzki = 100 kopiejek
Religia państwowa Rotrio-Katolicyzm
Ogłoszenie niepodległości 13 lutego 2010
Zmiana w Związkowe Księstwo Narodów Ocelandzkich 16 kwietnia 2010
Strona internetowa ocelandia.za.pl

Ocelandia (Związkowe Księstwo Narodów Ocelandzkich) - istniejące od 13 lutego 2010 roku wirtualne państwo.

Historia

Historia przedinternetowa

Ok. 200 r. p.n.e. na tereny Ocelandii przybyli Dikavowie. Początkowo zamieszkiwali tylko półwysep, a nad Dikavami panował wódz, ale po latach rozwinęli oni religię, kulturę i politykę. Minęło wiele szczęśliwych lat. W 1764 roku przybyli tu Europejczycy. W 1821 roku dikavskie tereny zmieniono w Królestwo Narodów Ocelandzkich. W 1887 roku Królestwo rozpadło się na Królestwo Dies, Republikę Białobylską, Gubernatorstwo Dikavskie oraz ziemie niczyje (dzisiejsze Księstwo Andriejpolitańskie). W 1936 roku rozpoczęto starania o zjednoczenie. Utworzono Wspólnotę Narodów Ocelandzkich, do której należały Królestwo Dies, Republika Białobylska oraz (za zgodą panującej nad tymi terenami Rosji) Gubernatorstwo Dikavskie. WNO ustanowiło, że ziemie niczyje na półwyspie będą znajdować się pod jej zarządem. Pierwszym przewodniczącym Najwyższej Rady Ocelandzkiej został Borys Andriejew (ojciec Michaiła Andriejewa), a prezesem Sądu Ocelandzkiego Władimir Pawłow. Jednak większości obywateli państw ocelandzkich takie rozwiązanie nie odpowiadało. Rozpoczęły się starania o zjednoczenie Ocelandii.

Historia najnowsza

12 lutego 2010 utworzono Ocelandzki Komitet Władzy Ludowej, mający ponownie zjednoczyć Ocelandię w socjalistyczną republikę federalną. Następnego dnia Ocelandia uzyskała niepodległość, ale jako monarchia. Od początku borykała się z brakiem obywateli. 16 kwietnia Księstwo przestało istnieć - zmieniono je w Związkowe Księstwo Narodów Ocelandzkich i przywrócono monarchię absolutną. stało to się zgodnie z odezwą księcia:

NINIEJSZYM JA, KSIĄŻĘ MICHAIŁ ANDRIEJEW ZAWIESZAM DOTYCHCZASOWE WŁADZE. DO CZASU POPRAWY SYTUACJI W PAŃSTWIE OBEJMUJE ABSOLUTNA WŁADZĘ W PAŃSTWIE. W PRZYPADKU BRAKU POPRAWY SYTUACJI PAŃSTWO MOŻE STRACIĆ NIEPODLEGŁOŚĆ. PROSIMY KAŻDEGO, KTO TRAFI NA STRONĘ O WYSŁANIE E-MAILA DO MNIE Z PROŚBĄ O OBYWATELSTWO. POTRZEBUJEMY OBYWATELI, BY OBRONIĆ NIEPODLEGŁOŚĆ. OGŁASZAM TAKŻE, ZE KSIĘSTWO OCELANDII STAJE SIĘ ZWIĄZKOWYM KSIĘSTWEM NARODÓW OCELANDZKICH. DZIĘKUJĘ.

17 kwietnia zmieniono stronę i opublikowano napisany od nowa Dziennik Ustaw.

Ustrój

Ocelandia jest dziedziczną monarchią absolutną.