Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Mateusz Bartkowiak: Różnice pomiędzy wersjami

Z Micropedia
Nie podano opisu zmian
imported>Pel Nander
mNie podano opisu zmian
 
(Nie pokazano 7 wersji utworzonych przez 3 użytkowników)
Linia 10: Linia 10:


== Działalność gospodarcza ==
== Działalność gospodarcza ==
11 października 2003 roku zarejestrował swoje przedsiębiorstwo - hutę stali MatStal, wkrótce uzyskał 300 lt kredytu z Exenic Banku i zamówił odpowiednie budynki. Przedsięwzięcie okazało się sukcesem i kredyt został spłacony przed czasem. Kolejną firmą była zarejestrowana 29 stycznia 2004 roku cegielnia Mat Bricks. Te dwie firmy stały się wkładem Bartkowiaka do powstającej Grupy SYM - holdingu zrzeszającego także przedsiębiorstwo transportowe [[Wojciech Lewicki|Wojciecha Lewickiego]], kopalnię [[Mateusz Gawenda|mar. Gawendy]] oraz rafinerię Jarosława Śmigielskiego. W 2004 roku grupa stała się znaczącym graczem na sarmackim rynku, wygrywając wiele przetargów tym samym przynosząc znaczne dochody swoim właścicielom. W 2005 roku w wyniku różnych zdarzeń jak ogólny kryzys sarmackiej gospodarki czy pojawienie się silnych konkurencyjnych koncernów Grupa SYM podupadła stopniowo wstrzymując produkcję i zwalniając pracowników. Marka nie pojawiła się ponownie na rynku po reformie gospodarczej z grudnia 2005 roku. Przedsiębiorstwa Lewickiego weszły do holdingu Morvan Curam, Gawenda utworzył MatGroup, natomiast Bartkowiak zajął się tworzeniem holdingu [[Matis Industry Group]]. W skład MIG weszły także dwie firmy [[Leszek Karakachanow|Leszka Karakachanowa]].
[[11 października]] [[2003]] roku zarejestrował swoje przedsiębiorstwo - hutę stali MatStal, wkrótce uzyskał 300 [[libert]]ów kredytu z [[Exenic Bank]]u i zamówił odpowiednie budynki. Przedsięwzięcie okazało się sukcesem i kredyt został spłacony przed czasem. Kolejną firmą była zarejestrowana 29 stycznia 2004 roku cegielnia Mat Bricks. Te dwie firmy stały się wkładem Bartkowiaka do powstającej Grupy SYM - holdingu zrzeszającego także przedsiębiorstwo transportowe [[Wojciech Lewicki|Wojciecha Lewickiego]], kopalnię [[Mateusz Gawenda|mar. Gawendy]] oraz rafinerię Jarosława Śmigielskiego. W 2004 roku grupa stała się znaczącym graczem na sarmackim rynku, wygrywając wiele przetargów tym samym przynosząc znaczne dochody swoim właścicielom. W 2005 roku w wyniku różnych zdarzeń jak ogólny kryzys sarmackiej gospodarki czy pojawienie się silnych konkurencyjnych koncernów Grupa SYM podupadła stopniowo wstrzymując produkcję i zwalniając pracowników. Marka nie pojawiła się ponownie na rynku po reformie gospodarczej z grudnia 2005 roku. Przedsiębiorstwa Lewickiego weszły do holdingu [[Morvan Curam]], Gawenda utworzył [[MatGroup]], natomiast Bartkowiak zajął się tworzeniem holdingu [[Matis Industry Group]]. W skład MIG weszły także dwie firmy [[Leszek Karakachanow|Leszka Karakachanowa]]. Także ta korporacja odniosła znaczny sukces. Wkrótce Bartkowiak zakupił firmę Budowlanka, która wcześniej była współwłasnością jego, Lewickiego i Gawendy. Bartkowiak dalej rozwijał MIG, jednocześnie obejmując go strukturami [[Matis Group]]. Było to związane z wprowadzeniem marki Renifer, pod którą działały firmy usługowe, jak Renifer Nieruchomości czy Renifer Loterie, które jednak nie przyniosły tak znaczących dochodów jak przedsiębiorstwa syriuszowe. W kwietniu 2008 testowy zakład z okazji finału Pucharu Sarmacji zaproponowała kolejna firma Bartkowiaka - Matis Gambling Center, która jednak nie działała na dłuższą metę. Aktualnie, w związku z niedziałającym [[Syriusz|Syriuszem]] firmy produkcyjne nie prowadzą działalności operacyjnej.[[Kategoria:Postacie]]
[[Kategoria:Sarmaci]]

Aktualna wersja na dzień 13:19, 26 mar 2009

Mateusz Bartkowiak
Kraj zamieszkania Sarmacja
Funkcje publiczne senator
Tytuł honorowy hrabia
Znany również jako Matis

Mateusz hrabia Bartkowiak herbu Renifer ur. 16 marca 1988r. w Kościanie, sarmacki przedsiębiorca i polityk. Zamieszkały w Sarmacji dn. 12 kwietnia 2003r. Wcześniej przez krótki okres mieszkaniec Królestwa Dreamlandu.


Działalność gospodarcza

11 października 2003 roku zarejestrował swoje przedsiębiorstwo - hutę stali MatStal, wkrótce uzyskał 300 libertów kredytu z Exenic Banku i zamówił odpowiednie budynki. Przedsięwzięcie okazało się sukcesem i kredyt został spłacony przed czasem. Kolejną firmą była zarejestrowana 29 stycznia 2004 roku cegielnia Mat Bricks. Te dwie firmy stały się wkładem Bartkowiaka do powstającej Grupy SYM - holdingu zrzeszającego także przedsiębiorstwo transportowe Wojciecha Lewickiego, kopalnię mar. Gawendy oraz rafinerię Jarosława Śmigielskiego. W 2004 roku grupa stała się znaczącym graczem na sarmackim rynku, wygrywając wiele przetargów tym samym przynosząc znaczne dochody swoim właścicielom. W 2005 roku w wyniku różnych zdarzeń jak ogólny kryzys sarmackiej gospodarki czy pojawienie się silnych konkurencyjnych koncernów Grupa SYM podupadła stopniowo wstrzymując produkcję i zwalniając pracowników. Marka nie pojawiła się ponownie na rynku po reformie gospodarczej z grudnia 2005 roku. Przedsiębiorstwa Lewickiego weszły do holdingu Morvan Curam, Gawenda utworzył MatGroup, natomiast Bartkowiak zajął się tworzeniem holdingu Matis Industry Group. W skład MIG weszły także dwie firmy Leszka Karakachanowa. Także ta korporacja odniosła znaczny sukces. Wkrótce Bartkowiak zakupił firmę Budowlanka, która wcześniej była współwłasnością jego, Lewickiego i Gawendy. Bartkowiak dalej rozwijał MIG, jednocześnie obejmując go strukturami Matis Group. Było to związane z wprowadzeniem marki Renifer, pod którą działały firmy usługowe, jak Renifer Nieruchomości czy Renifer Loterie, które jednak nie przyniosły tak znaczących dochodów jak przedsiębiorstwa syriuszowe. W kwietniu 2008 testowy zakład z okazji finału Pucharu Sarmacji zaproponowała kolejna firma Bartkowiaka - Matis Gambling Center, która jednak nie działała na dłuższą metę. Aktualnie, w związku z niedziałającym Syriuszem firmy produkcyjne nie prowadzą działalności operacyjnej.