Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Kukuł inkaski: Różnice pomiędzy wersjami

Z Micropedia
imported>Havelock
(ort.,)
imported>Havelock
Linia 4: Linia 4:


== Tryb życia ==
== Tryb życia ==
Zywi się głównie różnymi odmianami psowatych - m.in [[Piesek_Scholandzki|pieskami scholandzkimi]] i [[Piesek_Morwański|morwańskimi]]. Aby zaznać smaku tych pierwszych, każdego lata kukuły stadami wyprawiają się na terytorium Scholandii, gdzie polują. Na Jesień wracają do Sarmacji, gdzie żywia się tymi drugimi, i składają jaja.
Zywi się głównie różnymi odmianami psowatych m.in [[Pupilek_scholandzki|pieskami scholandzkimi]] i [[Piesek_morwański|morwańskimi]]. Aby zaznać smaku tych pierwszych, każdego lata kukuły stadami wyprawiają się na terytorium Scholandii, gdzie polują. Na Jesień wracają do Sarmacji, gdzie żywia się tymi drugimi, i składają jaja.


== Heraldyka ==
== Heraldyka ==

Wersja z 14:31, 8 mar 2008

Dane Główne

(łac. Phaenicophaeinae inca) Ptak z rodziny kukułów występujący na obszarze Mirii, Morvanu i sporadycznie na innych terytoriach Sarmacji. Podlegają ochronie prawnej. Mimo to, pasztet z kukuła inkaskiego jest jednym z największych przysmaków kulinarii sarmackiej.

Tryb życia

Zywi się głównie różnymi odmianami psowatych – m.in pieskami scholandzkimi i morwańskimi. Aby zaznać smaku tych pierwszych, każdego lata kukuły stadami wyprawiają się na terytorium Scholandii, gdzie polują. Na Jesień wracają do Sarmacji, gdzie żywia się tymi drugimi, i składają jaja.

Heraldyka

Zgodnie z prawdą na herbie Sarmacji znajduje się właśnie kukuł inkaski, a nie orzeł. Jednak zgodnie z Dekretem Książęcym z roku 1938, wydanym przez Księcia "Mikołaja Mikołaja" (nazywano go tak ze względu na jego jąkanie), w treści Dekretu o Symbolach Państwowych "kukuł" został zastąpiony "orłem". Owa zmiana obowiązuje do dziś, co powoduje opór m.in. przyrodników, a także działaczy morwańskich, w których owa zmiana została wymierzona.