Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Prusy Książęce

Z Micropedia

UWAGA NA BZDURY!!! Ktoś ma jakieś pojęcie o historii jak pisze takie rzeczy? Wzorcowy przykład tandety w ogólnodostępności internetu! PARANOJA!

Źle się bawicie drodzy Państwo, jak zmyślacie to zmyślajcie również nazwy. Chodzi o szacunek do historii, wymordowanych niewinnych ludzi!


"Prusy- właściwie Księstwo Prus lub Prusy Książęce, jedna z prowincji Rzeczypospolitej Korony i Litwy, lenno wspólne dla Korony i Wielkiego Księstwa Litewskiego. Stolicą Prus jest Królewiec, żyją tam: Polacy, Niemcy, Litwini i Żydzi, językiem urzędowym jest polski, w użyciu także niemiecki."

Duby smalone bredzę bo nie mam pojęcia o historii. Prusy nigdy nie należały do Polski a zawsze były niemieckie aż do 1945 roku. Niemieccy Krzyżacy wyrżnęli Prusów a Polacy po 1945 wyrżnęli Mazurów, czyli też Polaków. Nazwa Prusy na pamiątkę po zbrodniach na pruskich plemionach, nazwa Mazury po Mazurach, czyli osiedleńcach z Mazowsza, wymordowanych lub wypędzonych.

Włos się na głowie jeży na takie niedbalstwo i kretynizm! Trochę szacunku barany!

System władzy

KRETYŃSTWO:

Prawo do noszenia tytułu księcia Prus posiada tyło król Rzeczypospolitej, ma on jednak

Herb Prus

prawo mianować dowolnie wybranego szlachcica Rzeczypospolitej księciem Prus na okres 1 roku. obecnym księciem Prus, jako namiestnikiem Monarchy jest wicehrabia Piotr Branicki . Książę ma bardzo małe prawa, a jego tytuł i władza są jedynie w charakterze tradycyjnym.


Zgodnie z Statutem Księstwa Prus, na terenie prowincji władze ustawodawczą posiada Rada Rycerska, wybierana co trzy miesiące w składzie dwóch rycerzy, gdzie Namiestnik posiada prawo głosu. Rada ma prawo przyjmować tylko uchwały zgodne z prawem Rzeczypospolitej Korony i Litwy.

Kultura

IDIOTYZM: Na terenie Prus działa bardzo wiele organizacji kulturowych. Do najważniejszych należą: Filharmonia Pruska i Pruska Szkoła Elementarna, gdzie można się zapoznać z podstawami języka niemieckiego, historią i tradycją Prus Książęcych.

Linki

Strona Księstwa Prus

Strona Filharmonii Pruskiej