Micropedia Jerzy I
Micropedia.png

Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Jerzy I

Z Micropedia

Jego Królewski Majestat Jerzy I,

Z Bożej łaski i woli Narodu Król Rzeczypospolitej Obojga Narodów, Wielki Książę Litewski, Książę Ruski, Pruski, Inflancki, Żmudzki, Wołyński, Podolski, Mazowiecki, Kijowski, Podlaski, Siewierski, Smoleński, Czernihowski etc. etc. etc.


Jerzy I był monarchą- Królem Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Poprzez długi okres swojej życiowej kariery miał za sobą wiele osiągnięć na tle czysto -

Kraj zamieszkania: Rzeczypospolita Obojga Narodów
Piastowane funkcje:

Król Rzeczypospolitej Obojga Narodów, Arcyksiążę Monarchii Austro-Węgier,

Członek Akademii Dyplomatycznej Organizacji Polskich Mikronacji.

Tytulatura:

Wasza Królewska Mość,

Wasza Miłość,

Wasza Wysokość,

Wasz Królewski Majestat,

Jaśnie Panujący itp.

Herb:
Habsburg.jpg

- dyplomatycznym jak i naukowym. Pełnione funkcje oraz tytuły jakie posiadał Jego Królewska Mość to:

  • Król Rzeczypospolitej Obojga Narodów,
  • Generał Pułkownik (najwyższy stopień Generalski),
  • Profesor Prawa,
  • Dyplomata,
  • Profesor Historii,
  • Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego,
  • Szef Dyplomacji i wiele, wiele więcej.

Jego Królewska Mość został wielokrotnie odznaczony przez swego poprzednika króla Adama I, który niestety zmarł, a jego ciało złożono w Archikatedreze Warszawskiej. Jerzy I zwany jest jednym z najlepszych lub najlepszym Polskim Monarchą, gdyż za Jego panowania zapadło wiele ważnych decyzji, podpisano wiele ważnych Traktatów, Rzeczypospolita zmieniła swoją epokę. Przez wielu wielkich dyplomatów uważany był za najlepszego z królów Rzeczypospolitej, za wielkiego i wybitnego dyplomatę oraz za prawego i godnego tytułu monarchę. Zmarł 9 sierpnia 2010 roku o godzinie 20:21 na Zamku Królewskim w Warszawie.

Janusz książę Brzezina Winiarski

Jego Królewski Majestat zaczynał swą przygodę z mikronacjami pod imieniem Janusz Radziwłł. Jako Janusz studiował na wielu uniwersytetach i zdobył staranne wykształcenie.

Rodzina

Jego Królewski Majestat był spokrewniony z wieloma dynastiami. Jego ojcem jest Franciszek Józef II, a bratankiem arcyksiążę Rudolf Habsburg. Jerzy I posiadał także trzech synów:

  • Jego Arcyksiążęcą Wysokość i Eminencję, Generała Majora i Admirała, Arcyksięcia Ferdynanda kardynała von Habsburg-Lotharingen Radziwiłła, który jest obecnie głową domu Habsburgów Lotaryńskich Radziwiłłów.
  • Jego Arcyksiążęcą Wysokość Kanclerza Rzeczpospolitej,Hetmana Wielkiego-Iwo Radziwiłła von Habsburga Lothirgena, który zmarł po kilkumiesięcznym panowaniu.
  • Jego Arcyksiążęcą Wysokość i Ekscelencję, Prymasa Sarmacji, Biskupa Metropolitę Sarmackiego Piotra von Habsburg-Lotharingen-Radziwiłła.


Po kilku miesiącach Jego Królewska Mość Jerzy I doczekał się również umiłowanego wnuka - Jego Arcyksiążęcej Wysokości Michała von Habsburg-Lothringen Radziwiłła, który był synem Iwo Radziwiłła, późniejszego Jerzego II.


Przez Augusta IV spokrewniony był z rodem Medyceuszy oraz skarlandzką dynastią Catalán. Jego Królewska Wysokość Król Norbert I de Catalán - były władca Skarlandu był kuzynem Jego Majestatu Króla Jerzego I, natomiast dla obecnego Króla Skarlandu - Jego Królewskiej Mości Karola I de Catalán Jego Miłość Jerzy I był wujem.