Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Marcin I Mikołaj: Różnice pomiędzy wersjami

Z Micropedia
imported>Lord Kustosz
Nie podano opisu zmian
imported>Lord Kustosz
Nie podano opisu zmian
Linia 1: Linia 1:
{{osoba infobox
{{osoba infobox
|kraj=[[Dreamland]]
|kraj=[[Dreamland]]
|funkcje=[[Książę Furlandii|Namiestnik Koronny Unii Saudadzkiej]],
|funkcje=[[Książę Furlandii|Namiestnik Koronny Unii Saudadzkiej]]  
|tytuł=diuk
|tytuł=diuk
|aka=Martin de Joustin van Helsing - Liberi (poprzednie nazwisko)
|aka=Martin de Joustin van Helsing - Liberi  
|organizacje=[[Platforma Obywatelska Królestwa Dreamlandu]]}}
|organizacje=[[Platforma Obywatelska Królestwa Dreamlandu]]}}


'''Martin de Joustin''' (przez pewien czas obecny pod nazwiskiem: Martin van Buuren) - obywatel [[Dreamland |Królestwa Dreamlandu]] od maja 2006 r. Premier Rządu Królewskiego (2008). Namiestnik Koronny Furlandii (2007-2011) i Unii Saudadzkiej - związku Furlandii i Luindoru (2012). Prokurator Generalny (2010-2011), poseł Izby Poselskiej IX-X i XIV-XV kadencji. Jedna z kluczowych postaci dreamlandzkiej sceny politycznej.<br />
'''Martin de Joustin''' (w l. 2007-2011 obecny pod nazwiskiem: Martin van Buuren) - obywatel [[Dreamland |Królestwa Dreamlandu]] od maja 2006 r. Premier Rządu Królewskiego (2008). Namiestnik Koronny Furlandii (2007-2011) i Unii Saudadzkiej - związku Furlandii i Luindoru (2012). Prokurator Generalny (2010-2011), poseł Izby Poselskiej IX-X i XIV-XV kadencji. Jedna z kluczowych postaci dreamlandzkiej sceny politycznej.<br />
<br />
<br />
== Działalność w prowincji ==
== Działalność w prowincji ==

Wersja z 03:52, 26 lis 2012

Marcin I Mikołaj
Kraj zamieszkania Dreamland
Funkcje publiczne Namiestnik Koronny Unii Saudadzkiej
Tytuł honorowy diuk
Znany również jako Martin de Joustin van Helsing - Liberi

Martin de Joustin (w l. 2007-2011 obecny pod nazwiskiem: Martin van Buuren) - obywatel Królestwa Dreamlandu od maja 2006 r. Premier Rządu Królewskiego (2008). Namiestnik Koronny Furlandii (2007-2011) i Unii Saudadzkiej - związku Furlandii i Luindoru (2012). Prokurator Generalny (2010-2011), poseł Izby Poselskiej IX-X i XIV-XV kadencji. Jedna z kluczowych postaci dreamlandzkiej sceny politycznej.

Działalność w prowincji

Martin de Joustin to polityk kojarzony przede wszystkim z długoletnim zaangażowaniem na rzecz rodzimej prowincji - Furlandii, która przeszła złożoną metamorfozę, by w końcu wraz z sąsiednim Luindorem utworzyć Unię Saudadzką. Wewnętrzną nazwą Unii jest obecnie - na mocy konstytucji oktrojowanej w styczniu 2012 r. - Zjednoczone Księstwo Furlandii i Luindoru.

Krótko po przybyciu do Królestwa w maju 2006 r. Martin de Joustin rozpoczął współpracę w Yelonkiem markizem Rogaczem, ówczesnym Namiestnikiem Koronnym Księstwa Furlandii, do którego zwrócił się z chęcią objęcia stanowiska nurmistrza Miasta Agendart. Już w lipcu w uznaniu za zasługi w pracy na rzecz prowincji został nobilitowany przez JKM Pawła I i włączony w poczet szlachty Królestwa Dreamlandu. W kolejnych miesiącach obecności w Furlandii Martin de Joutin piął się w hierarchii krajowej administracji, by w kwietniu 2007 roku zostać Kanclerzem Księstwa Furlandii. W sierpniu 2007 r. król Paweł I powierzył mu godność Namiestnika Koronnego prowincji. Martin de Joustin został księciem Furlandii.

Urząd Namiestnika Koronnego sprawował nieprzerwanie do sierpnia 2011 r., gdy w dość niejasnych zrzekł się wszystkich stanowisk - w tym Prokuratora Generalnego, Komisarza Wyborczego Królestwa, Sekretarza Heroldii, Senatora i Dziekana Wydziału Stosunków Międzynarodowych UKD. Zrezygnował również z obywatelstwa.

Do Królestwa wrócił w grudniu 2011 r., już po abdykacji JKW Roberta I. W styczniu 2012 r. król Artur I Piotr powierzył mu zarząd nad Unią Saudadzką (Furlandia i Luindor).

Aktywność polityczna na szczeblu federalnym

Martin de Joustin - od października 2007 r. do sierpnia 2011 r. używający nazwiska van Buuren - czterokrotnie zasiadał w ławach Izby Poslelskiej (kadencje IX-X oraz XIV-XV). W pierwszej fazie aktywności związany był z partiami politycznimi - kolejno ze Zjednoczonymi Demokratami (którym przewodniczył do września 2007 r.) i Platformą Obywatelską KD (był współzałożycielem). W trakcie dwóch ostatnich kadencji w Izbie Poselskiej zasiadał jako poseł bezpartyjny.

Od lutego do października 2008 r. Premier Rządu Królewskiego. Był to kulminacyjny punkt zaangażowania Martina van Buurena w wydarzenia polityczne na arenie federalnej i zarazem szczytowy okres znaczenia rodu Buurenów w Królestwie (w Izbie Poselskiej zasiadali również inni Buurenowie: Arturion, Cyric, Bartunio i Robert; ten ostatni w roku kolejnym został królem).

Linki