Micropedia.png

Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Mateusz Bartkowiak: Różnice pomiędzy wersjami

Z Micropedia
(Nowa strona: {{osoba infobox|osoba=Mateusz Bartkowiak |kraj=Sarmacja |funkcje=senator |tytuł=hrabia |aka=Matis| organizacje=}} '''Mateusz hrabia Bartkowiak herbu Renifer''' ur. 16 marca 19...)
 
Linia 10: Linia 10:
  
 
== Działalność gospodarcza ==
 
== Działalność gospodarcza ==
11 października 2003 roku zarejestrował swoje przedsiębiorstwo - hutę stali MatStal, wkrótce uzyskał 300 lt kredytu z Exenic Banku i zamówił odpowiednie budynki. Przedsięwzięcie okazało się sukcesem i kredyt został spłacony przed czasem.
+
11 października 2003 roku zarejestrował swoje przedsiębiorstwo - hutę stali MatStal, wkrótce uzyskał 300 lt kredytu z Exenic Banku i zamówił odpowiednie budynki. Przedsięwzięcie okazało się sukcesem i kredyt został spłacony przed czasem. Kolejną firmą była zarejestrowana 29 stycznia 2004 roku cegielnia Mat Bricks. Te dwie firmy stały się wkładem Bartkowiaka do powstającej Grupy SYM - holdingu zrzeszającego także przedsiębiorstwo transportowe [[Wojciech Lewicki|Wojciecha Lewickiego]], kopalnię [[Mateusz Gawenda|mar. Gawendy]] oraz rafinerię Jarosława Śmigielskiego. W 2004 roku grupa stała się znaczącym graczem na sarmackim rynku, wygrywając wiele przetargów tym samym przynosząc znaczne dochody swoim właścicielom. W 2005 roku w wyniku różnych zdarzeń jak ogólny kryzys sarmackiej gospodarki czy pojawienie się silnych konkurencyjnych koncernów Grupa SYM podupadła stopniowo wstrzymując produkcję i zwalniając pracowników. Marka nie pojawiła się ponownie na rynku po reformie gospodarczej z grudnia 2005 roku. Przedsiębiorstwa Lewickiego weszły do holdingu Morvan Curam, Gawenda utworzył MatGroup, natomiast Bartkowiak zajął się tworzeniem holdingu [[Matis Industry Group]]. W skład MIG weszły także dwie firmy [[Leszek Karakachanow|Leszka Karakachanowa]].

Wersja z 20:35, 7 paź 2008

Mateusz Bartkowiak
Kraj zamieszkania Sarmacja
Funkcje publiczne senator
Tytuł honorowy hrabia
Znany również jako Matis

Mateusz hrabia Bartkowiak herbu Renifer ur. 16 marca 1988r. w Kościanie, sarmacki przedsiębiorca i polityk. Zamieszkały w Sarmacji dn. 12 kwietnia 2003r. Wcześniej przez krótki okres mieszkaniec Królestwa Dreamlandu.


Działalność gospodarcza

11 października 2003 roku zarejestrował swoje przedsiębiorstwo - hutę stali MatStal, wkrótce uzyskał 300 lt kredytu z Exenic Banku i zamówił odpowiednie budynki. Przedsięwzięcie okazało się sukcesem i kredyt został spłacony przed czasem. Kolejną firmą była zarejestrowana 29 stycznia 2004 roku cegielnia Mat Bricks. Te dwie firmy stały się wkładem Bartkowiaka do powstającej Grupy SYM - holdingu zrzeszającego także przedsiębiorstwo transportowe Wojciecha Lewickiego, kopalnię mar. Gawendy oraz rafinerię Jarosława Śmigielskiego. W 2004 roku grupa stała się znaczącym graczem na sarmackim rynku, wygrywając wiele przetargów tym samym przynosząc znaczne dochody swoim właścicielom. W 2005 roku w wyniku różnych zdarzeń jak ogólny kryzys sarmackiej gospodarki czy pojawienie się silnych konkurencyjnych koncernów Grupa SYM podupadła stopniowo wstrzymując produkcję i zwalniając pracowników. Marka nie pojawiła się ponownie na rynku po reformie gospodarczej z grudnia 2005 roku. Przedsiębiorstwa Lewickiego weszły do holdingu Morvan Curam, Gawenda utworzył MatGroup, natomiast Bartkowiak zajął się tworzeniem holdingu Matis Industry Group. W skład MIG weszły także dwie firmy Leszka Karakachanowa.