Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Afera Contopoli

Z Micropedia

Afera Contopoli jest związana ze zmianą trenera zespołu piłkarskiego FC Czarnolas grającego w Sarmackiej Lidze Piłkarskiej. Zamieszani byli w nią Jakub Bakonyi i Henryk Leszczyński.

Geneza

W połowie listopada 2006 roku nowy Sarmata, Henryk Leszczyński otrzymał propozycję poprowadzenia pierwszoligowego klubu piłkarskiego FC Czarnolas. Na propozycję przystał i na ławce trenerskiej siedział już w pierwszych meczach drugiego sezonu Sarmackiej Ligi Piłkarskiej. Leszczyński nie miał jednak swojego konta w systemie x11, w którym rozgrywana jest SLP i w pierwszych dwóch spotkaniach korzystał z konta prezesa klubu, Jakuba Bakonyi.

Rozstrzygnięcie

Po zwycięstwie w inauguracyjnym meczu z wyżej notowanym SKS Srebrny Róg, trener teutońskiej ekipy, Jarosław Sadowski zgłosił do Zarządu SLP protest, w którym domagał się ukarania grającej niezgodnie z przepisami x11 czarnoleskiej drużyny. 21 listopada 2006 po specjalnym posiedzeniu Zarząd wydał oświadczenie:

“W oparciu o regulamin x11 [ "If someone is going to become a member at Xpert Eleven he/she must register his/her user account on his/her own" ] Zarząd jednoznacznie stwierdza, że pan Henryk Leszczyński nie może prowadzić drużyny FC Czarnolas z konta pana ego pod groźbą wykluczenia drużyny z rozgrywek.”

Jeszcze tego samego dnia trener Leszczyński przejął klub na swoje konto. Mimo to Jarosław Sadowski nie ustępował. Groził interwencją u administratorów systemu xperteleven. Warto nadmienić, iż Sadowski był bohaterem innej afery, w wyniku której jego SKSowi odebrano zdobyty w pierwszym sezonie tytuł mistrzowski, gdyż kierował on równolegle dwoma klubami – SKSem i Kotwicą Srebrny Róg.

Ostatecznie Zarząd SLP podjął decyzję o umorzeniu sprawy z racji braku technicznych możliwości adekwatnego ukarania zespołu z Czarnolasu i zaprzestania łamania regulaminu x11.