Micropedia.png

Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Arkadiusz von Wettyn

Z Micropedia
Arkadiusz II Filip
Avatar 1.png
Data i miejsce urodzenia2 października 199(?) r. Wettinsburg
Król Hirshbergii i Weerlandu
Okres urzędowania

od 25 maja 2010 r.

PoprzednikFerdynand I Faradobus
Archibokassa Parlamentu ZSKHiW
Okres urzędowania

27 sierpnia 2012-  18 czerwca 2013

PoprzednikBartosz Derikor
NastępcaPansy Anclar-Swarzewska
Narodowy Komisarz ds. Dyplomacji ZSKHiW
Okres urzędowania

13 listopada 2011- 28 października 2012

PoprzednikGieorgij Dimitr Antolejevicz
NastępcaBartosz Derikor
Narodowy Komisarz ds. Sił Zbrojnych ZSKHiW
Okres urzędowania

28 października 2012-17.07.2013

PoprzednikErick Monde
NastępcaKrzysztof Septimus

Arkadiusz II Filip von Wettyn znany niegdyś jako Arkadiusz Weerland, po kądzieli Faradobus, król Hirshbergii i Weerlandu (od 2010 r.), polityk, dyplomata, wojskowy siedmiogrodzki i hirshbersko-weerlandzki, arystokrata,  Narodowy Komisarz ds. Dyplomacji ZSKHiW (2011-2012), Narodowy Komisarz ds. Sił Zbrojnych ZSKHiW (2012- 2013), Naczelny Zwierzchnik Sił Zbrojnych, Głównodowodzący, Generalissimus. Założyciel Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirshbergii i Weerlandu.

Pełna tytulatura

Jego Królewska Mość Arkadiusz II Filip, Król Hirshbergii i Weerlandu, Półksiążę Aralii, Dobrodziej Wszystkich Aralskich Dzieci, Senior-Protektor Stepów Wewnętrznych oraz Żuław Rzeżuszych, Pan na Arkopolis, Kastlu, Palikotau, Złotopolicach i Ulaanbaatar etc.

Życiorys

Urodził się w drugiej połowie ubiegłego wieku w Wettinsburgu, jako potomek rodu Wettinów, a po kądzieli córki hirshberskiego władcy Chłopacego I Rzepichy.

W roku 2010 do Wetiinsburga przybyła delegacja nowych władz tymczasowych Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirshbergii i Weerlandu oferując Arkadiuszowi (wówczas zyskał dodatkowo tytuł profesora inżyniera medycyny sądowej wykonawczej oraz doktora geografii Orientyki na Uniwersytecie im. Budzimira I w Hirshbergu) koronę. Ówczesny książę za radą ojca przyjął propozycję i wyruszył do swej nowej ojczyzny, której monarchów był spadkobiercą. Już w czasie podróży wielokrotnie zatrzymywał się aby udzielić cennych wskazówek.

Po objęciu tronu wprowadzając idee monarcho-socjalizmu rozpoczął walkę z krawaciarzami (tworząc m.in. Armię Do Ukarania Krawaciarzy) i upowszechniając własce epokowe dzieło- Niebieską Książeczkę. Wielka jest rola Arkadiusza Filipa w obalaniu takich dyktatorów i osób uprawiających kult własnej osoby jak Emil I Potocki czy Katha Joanna de Vill.
W całym v-świecie Król znany jest jako osoba wspaniałomyślna, humanitarna, zdolna, jako serdeczny ojciec narodu i wódz przy czym także persona niezwykle skromna.

Ciekawostki

  • W 2011 r. Król Arkadiusz II Filip poprowadził fikcyjną wyprawę odwetową przeciwko Wurstlandii. Spowodowała ona nieodwracalne skutki i zaburzenia osobowości Markusa Vilandera.
  • Na dzieła Wettyna nieudolnie usiłował powołać się Adam Bartosiak, victoriański troll.