Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Arkban Blackburn

Z Micropedia

Arkban Blackurn był pierwszym i ostatnim premierem Lolardii oraz jej ministrem spraw zagranicznych, później stał się kanclerzem Hrabstwa Loardii. Ukończył Uniwersytet Loardyjski z wyróżnieniem, na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz prawo stosowane, co umożliwiło mu zostanie również Sędzią Najwyższym. Przez króla Mateusza II Larii mianowany baronem.

Został mianowany w maju 2007 i pełnił swoją funkcję przez ok. 5 miesięcy. Przetrwał trzy zmiany panujących, aż w końcu zniknął bez śladu w okolicach listopada, po tym, jak Lidia Sammer zakończyła swoje rządy namiestnika. Nikt od tej pory o nim nie słyszał.

Wkrótce potem Loardia przestała istnieć jako suwerenne państwo i stała się częścią Sarmacji.

Trudno powiedzieć, jaki był udział Blackburna w tzw. aferze Larii, w której okazało się, że trzej kolejni królowie Loardii to jedna i ta sama osoba. Sam twierdził, że nie miał o niczym pojęcia - trudno jednak powiedzieć, czy tak było w istocie. W czasie tego kryzysu, zniknął - zamiast niego, jak nakazywała konstytucja, władzę przejęła Lidia Sammer. Pojawił się już po tym, jak sprawa przycisła, by wspomagać Lidię i być świadkiem powrotu na tron Lariego.

W loardyjskim rządzie zagorzały przeciwnik Lorda Pentagramusa. Prowadził szeroko zakrojoną kampanię mającą na celu rozpowszechnianie loardyjskich wartości (m. in. negocjował z kanclerzem Solardii w sprawie zmiany nazwy Lolardia na Loardia). Usiłował także nawiązać kontakty dyplomatyczne z Dreamlandem, Erboką oraz Aztec, jednak bez skutku. Planował także utworzenie systemu bankowego, obejmującego kilka mniejszych v-państw, jednak projekt ten upadł.

Prowadził również rokowania w celu przyłączenia nowych terytoriów do Loardii, zerwał jednak umowę z powodu niekonsenkwencji i niezdecydowania partnerów. Decyzję tę uzgodnił z ówczesnym królem, Mateuszem II Larii. Był także przedstawicielem strony loardyjskiej w sporze dot. złego podziału ziem na mapie v-świata.