Micropedia.png

Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Castellomonte

Z Micropedia

Castellomonte - państwo powstałe około 24 maja 2008 r. Założona przez Gustavo I, rozwiązane i włączone do Vicekrólestwa Vetonii (Nowal) dnia 27 lutego 2009 r.

Castellomonte - górska enklawa

Teren regionu administracyjnego stanowi Dolina Biała (Vallata Blanca) w masywie Gór Białych (now. Vety)


- Oficjalnie ulokowało się na wyspie Nowal gdzie Metropolitańska Republika Ludowa wydzieliła kawałek swojego terytorium. - - 16 czerwca 2008 r. Metropolis i Castellomonte utworzyły Konfederację Państw Zachodnich -


Państwo jest ulokowane u podnóży Vet Północnych o powierzchni 35 km2, stanowi dominium Królestwa Nowal. Ludność tego obszaru to lud Romanioi. Językiem urzędowym jest język polski, dawniej używana również interlingua.

Z uwagi na niewielkie rozmiary, obszar ten ustanowiony jest terenem wypoczynkowo rekreacyjnym, wokół którego zlokalizowany jest Park Narodowy.

Oficjalnie ulokowało się na wyspie Nowal gdzie Metropolitańska Republika Ludowa wydzieliła kawałek swojego terytorium.16 czerwca 2008 r. wraz z ówczesnym Metropolis, (obecnie Vicekrólestwo Vetonii), Castellomonte przyłączyło się do projektu - Konfederacji Państw Zachodnich.


Linki

Archiwalne Strona Castellomonte