Micropedia.png

Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Falow Van Lauenburg

Z Micropedia
Tiberius Aurelius Scipio
Kraj zamieszkania Tyrencja
Funkcje publiczne Edyl
Znany również jako Falow


No

Tiberius Aurelius Scipio

bil Tiberius Aurelius Scipio – (dawniej Falow Van Lauenburg, znany również jako Falow) obywatel Tyrencji, do której dołączył kilka miesięcu po jej powstaniu. Edyl Republiki do 27 września 2010 roku. W okresie od 15 grudnia 2010 roku do 30 marca 2011 roku p.o Konsula Republiki. Prefekt Prefektury Tyrencji , a następnie Wielkotyrencji . Delegat Zgromadzenia Ludowego I Kadencji. Dux Republiki od 30 marca 2011 roku do 15 maja 2011 roku. Obecnie Edyl Imperium Tyrencji. Głowa Rodu Scypionów. Żonaty z Livią Augusti Scipio.


Królestwo Tyrencji

Był członkiem Parlamentu III Kadencji z ramienia ZST, pracownikiem Królewskiego Instytutu Naukowego Tyrencji oraz Biura ds. Promocji. W Vendselu prowadził firmę "Finis Coronat Opus", która zajmowała się tworzeniem grafik.


Konsulat Tyrencji i Luminatu

Był burmistrzem Vendsela, członkiem Senatu II Kadencji. Założył firmy „Fenes” oraz „Tylotek”, które działały na terenie Tyrencji, w księstwie delduryckim. Trener klubu piłkarskiego FC Vendsel - mistrza „Ligi Tyrencji i Luminatu". Jako dowódca tyreńskiej armii, wydał rozkaz o zajęciu Ziem Niczyich, czym bezpośrednio włączył Tyrencję do interwencji zbrojnej razem z Surmenią oraz Trizondalem.


Republika Tyrencji

Uczestnik rozmów z Republiką Ligocji w sprawie akcesji do Tyrencji, zakończonych sukcesem 4 sierpnia 2010 roku i akcesją Ligocji do Republiki Tyrencji.

7 sierpnia reaktywował partię Optymatów. Po klęsce z Alexusem Sergiusem Ligotus , w wyborach na jej przewodniczącego, 9 sierpnia opuścił szeregi parti.

Kandydat do Zgromadzenia Ludowego I Kadencji. W wyborach 9 września otrzymał 18% głosów i uzyskał mandat.

Herb Rodowy

27 września 2010 r. złożył dymisję ze stanowiska Edyla Republiki.

15 grudnia, w związku z przedłużającą się nieobecnością JE Konsula Camillusa Plautiusa Scaevola, przęjał obowiązki głowy państwa, za autoryzacją urzędującego Liktora Gaiusa Corneliusa Ligotus.

W czasie pełnienia obowiązków Konsula odznaczył Alexusa Sergiusa Ligotus Medalem Prefektury.

30 marca 2011 roku przestał pełnić obowiązki Konsula. Tego samego dnia powołany na nowego Duxa Republiki. Funkcję pełnił do rozwiązania Republiki i powstania Imperium 15 maja 2011 roku.

Inne

Zamieszkuje rodowy pałac w Vendselu.

Właściciel i Trener drużyny piłkarskiej Aedilis Ventesal, kontynuatora FC Vendsel.