Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Mammutbakken

Z Micropedia
Mammutbakken
Miejscowość Nordheim
Punkt konstrukcyjny 190m
Rekord skoczni 205,0m
Rekordzista Odd Iversen

Mammutbakken (pol. Skocznia Mamucia) - jedyna nordyjska skocznia narciarska zaliczana do grona mamucich, wchodzi w skład kompleksu narciarskiego w Nordheim jako jedna z trzech skoczni. Położona jest na zboczu góry Bjørnberg, punkt konstrukcyjny wynosi 190m. Jej nazwa pochodzi od klasy, do której jest zaliczana.

Zawody

Skocznia Mammutbakken jest jedyną mamucią skocznią w kraju, z tego powodu organizowane są na niej wszystkie konkursy lotów narciarskich.

Puchar Niepodległości

Na skoczni organizowany jest jeden z trzech konkursów Pucharu Niepodległości.

2010

Zawody Pucharu Niedpodległości 2010 na skoczni mamuciej - podium
Pozycja Zawodnik Łączna Punktacja
1. Odd Iversen 384,8pkt.
2. Einar Bjørn Olavsen 357,9pkt.
3. Kjell Freyrsonn 349,9pkt.

W pierwszej edycji Pucharu Niepodległości konkurs na skoczni k190 bezsprzecznie zdominowany został przez Odda Iversena. Najpierw ustanowił pierwszy w historii obiektu rekord i zostawiając rywali daleko w tyle, po czym poprawił swój wynik lądując na 205. metrze. Wygrał tym samym konkurs mając 26,9pkt. przewagi nad rywalami.

Rekordy skoczni

Ze względu na mikronacyjną specyfikę skoków narciarskich i sposób organizacji zawodów niemożliwe jest ustalenie pierwszeństwa oddawanych skoków, wobec czego za rekord skoczni może zostać uznany najdalszy skok oddany na koniec jednej z serii konkursu. Obecny rekord należy do Odda Iversena i wynosi 205m.

Lp. Dzień Rok Zawodnik Odległość Zawody Uwagi
1. 8. stycznia 2011 Odd Iversen 201,5m Puchar Niepodległości
2. 8. stycznia 2011 Odd Iversen 205,0m Puchar Niepodległości