Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Marchia Teutońska

Z Micropedia
Teutonia
Flaga Teutonii Herb Wielki
Pełna Nazwa Królestwo Teutonii
Państwo Sarmacja
Namiestnik Mateusz Wilhelm
Kanclerz --
Marszałek Senatu --
Stolica Srebrny Róg
Burmistrz stolicy Krzysztof St. M. Kwazi


Dane Główne

Marchia Teutońska jest jedną z prowincji Księstwa Sarmacji. Niegdyś niepodległe państwo, Cesarstwo Teutonii dnia 30 sierpnia 2004 roku, na mocy Aktu Inkorporacji Teutonii (Dekret Księcia Sarmacji nr 173) zostało inkorporowane przemieniając się w Marchię Teutońską, obecnie rywalizującą z pozostałymi prowincjami i krajami Sarmacji o miano tej najaktywniejszej i najciekawszej prowincji.

Dane Geograficzne

Teutonia leży na archipelagu Teutonów na północ od Dreamlandu i Sarmacji na Morzu Teutońskim Położona na grzbiecie oceanicznym ciągnącym się na długości ok. 200 mil. Obejmuje 3 nizinne koralowe wyspy (w tym 2 zamieszkałe), o łącznej powierzchni ok. 47, 5 tysiąca km 2

W części środkowej Teutonów leży nizina niecowska, o rzeźbie polodowcowej, z rozległymi, obecnie w większości zmeliorowanymi bagnami oraz pojedynczymi grupami niskich gór; wzdłuż wybrzeży płaskowyże i pasma gór starych, silnie zniszczonych przez erozję, na północy kaledońskich, na południe hercyńskich; najwyższy szczyt - (1845 m) w Górach Tauzańskich.

Linia brzegowa dobrze rozwinięta, wybrzeża zachodnie są strome i skaliste, wschodnie - niższe i słabiej rozczłonkowane. Klimat umiarkowany ciepły, wybitnie morski; średnia temp. w styczniu 4-7°C, w lipcu 16-19°C; roczna suma opadów od 800 mm na wschodzie do 2500 mm na zachodzie; częste mgły i duże zachmurzenie; rzeki Teutonii są zasobne w wodę, najdłuższą jest Norte odwadniająca środkową część największej wyspy; duże jeziora: Lokan i Serwan ; rozległe torfowiska, łąki i wrzosowiska; lasy zajmują 53% powierzchni kraju.

Administracja

Marchia Teutońska podzielona jest na dwie jednostki administracyjne - Baronię Slavii i Baronię Enderasji oraz Powiat Auterry. Jej stolicą jest Cesarskie Miasto Stołeczne Srebrny Róg, leżące nad brzegiem morza, w północno-zachodniej części największej z teutońskich wysp - Wielkiej Teutonii. Inne miasta to Auterra oraz Zielnybor i Margon - powstałe z połączenia dwóch teutońskich wsi - Argon Cux i Marduk; oraz Eltdorf.

Linki

Strona internetowa Marchii Teutońskiej
Oficjalna lista dyskusyjna Marchii Teutońskiej