Micropedia.png

Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Octavien I Catalán

Z Micropedia

Octavien I Catalán , znany również jako Octavien de Conde - syn Jego Królewskiej Wysokości Norberta I, Król Senior Francji,Książe Skarlandu, Real Ciudad, Juárez, Santiago, Książe Rzeczpospolitej Obojga Narodów.

Skarlandzka Rodzina Królewska

Catalan-Escudo.png

Strona Skarlandzkiej Rodziny Królewskiej
Octavien de Catalán
Kraj zamieszkania Królestwo Francji
Funkcje publiczne Głowa państwa
Tytuł honorowy Król Francji, Książę Santiago.

Octavien de Conde

Był i jedyny w historii monarcha francuski zdobył wykształcenie na wydziale teologii Uniwersytetu Rotryjskiego.

De conde.jpg

Dzięki tym studiom uzyskał tytuł naukowy magistra. W Państwie Kościelnym Rotria sprawował wiele stanowisk ,między innymi urząd prefekta generalnego. Później przeniósł się do Republiki Francuskiej gdzie po uzyskaniu obywatelstwa zgłosił swoją kandyturę w wyborach prezydenckich. Owe wybory wygrał lecz nie dokończył swej kadencji, przed czasem ustąpił ze stanowiska i na pewien czas wycofał się z wirtualnego życia. Powrócił do kraju w czasie kryzysu związanego z nikłą aktywnością najwyższych władz państwowych. Został wybrany przez naród pierwszym królem Francji. Póżniej abdykował przekazując władzę swemu ojcu JKW Norbertowi I. Wyjechał z Francji i zamieszkał w skarlandzkim Księstwie Móstoles.

Octavien de Catalán

18 maja 2011 r. Octavien de Conde został usynowiony przez Jego Królewską Mość Norberta I de Catalána. Tym samym król francuski stał się członkiem skarlandzkiej rodziny królewskiej.