Micropedia.png

Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Antoine de Catalán

Z Micropedia

Antoine de Catalán - francuski polityk, obecny Minister Spraw Zagranicznych. Syn Jego Królewskiej Mości Octaviena I, wnuk Jego Królewskiej Wysokości Norberta I de Catalána.

Antoine de Catalán
Kraj Zamieszkania Królestwo Francji
Funkcje publiczne Minister Spraw Zagranicznych, Przewodniczący Senatu
Tytuł honorowy Książę Amiens, Hrabia Chalons-en-Champagne

Baron Montpellie

Skarlandzka Rodzina Królewska

Catalan-Escudo.png

Strona Skarlandzkiej Rodziny Królewskiej
Richeulie.jpeg


Działalność polityczna

Do Królestwa Francji przybył 19 Maja 2011 r. na zaproszenie Jego Królewskiej Mości Octaviena I. Tego samego dnia otrzymał nominacje na stanowisko ministra edukacji i kultury oraz doradcy królewskiego. Po kilkunastu dniach w wyniku zmiany stanowisk w rządzie Antoine de Catalán został odwołany ze stanowiska MEiK lecz objął resort spraw zagranicznych. Otrzymał on również urząd Sekretarza stanu ds. Nauki. W wyniku wyborów parlamentarnych dostał się do Senatu gdzie został przewodniczącym zgromadzenia.

Rodzina

19 Maja Antoine de Gramont został dekretem królewskim usynowiony przez JKM Octaviena I. Antoine przyjął nazwisko Catalán oraz otrzymał tytulaturę - Jego Książęca Wysokość i tytuły parowskie: Książę Amiens, Hrabia Chalons-en-Champagne i baron Montpellie. Tym samym Antoine de Catalán stał się członkiem dynastii panującej w Królestwie Francji oraz Skarlandu ,spokrewnioną między innymi z rodziną królewską rządzacą w Rzeczpospolitej Obojga Narodów.