Micropedia.png

Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Okoczia

Z Micropedia
Okoczia
---
Okocziaherb.gif
Okocziaflaga.gif
Język(i) urzędowe polski, szoszoiński
Stolica Kayakonae
Ustrój polityczny Wolne zgromadzenie
Głowa państwa
Wódz Samotny Wilk
Szef Rzadu
Wódz Samotny Wilk
Religia państwowa brak
Uzyskanie niepodległości 20 czerwca 2008
Waluta kamyki i handel wymienny
Hymn państwowy brak
Kod samochodowy OKC
Domena internetowa okoczia.yoyo.pl

Okoczia - mikronacja której początki są datowane na 30 marca 2008 kiedy to Kazag Slobodanovic powrócił do Arakhopolis na swoim Sterowcu Pancernym Rambert z Wyspy Ramberta. Przywiózł na pokładzie kilku Szoszoinów, których umieścił w turystycznej osadzie zwanej Okoczią.

Historia

Od turystycznej osady do mikronacji

Początkowo Okoczia była turystyczną osadą Arakhopolis, jednak w wyniku klęski żywiołowej 9 kwietnia 2008, miasto to zatonęło, a mieszkańcy i Namiestnik Kazag Slobodanovic przenieśli się właśnie do Okoczii. 23 maja uchwalono konstytucję i już stało się jasne, że Okoczia stanie się wirtualnym państwem. Jako datę niepodległości uznano 20 czerwca 2008 - datę, kiedy Szoszoini uznali, że Okoczia nie zostanie inkorporowana do Natanii.

Późniejsza historia

Ważnym wydarzeniem była całkowicie nieuzasadniona wojna ze Słomagromska Republiką Ludową. Wybuchła 20 września 2008 gdy Miroslav Zamachovic wysłał w okolice Okoczii okręty podwodne. Ich ostrzelanie z łuków rozpoczęło konflikt. Ostatecznie wojna sie zakonczyła wycofaniem wojsk SRL. Jest uważana za wzór mikronacyjnych działań wojennych.

Chronologia WydarzeńGeografia

Terytorium Okoczii stanowią 3 wyspy składające się na Archipelag Arakhański: Teronia, Arakhania, Asinnia leżące na Morzu Przejrzystym na Kontynencie Zachodnim w Okoczii zwanym Ziemiomorzem oraz Toyamote (Wyspa Ramberta) leżąca na Morzu Awarskim na Kontynencie Centralnym.

Mapy Terytorium Okoczii

Okocziateryt07.02.2010.png

Charakterysyka

Powierzchnia Klimat Wody Flora i Fauna

Miejscowości

Ustrój

Ustrój Okoczii jest określony w konstytucji jako "wolne zgrupowanie Szoszoinów". W praktyce oznacza to, że decyzje o kraju podejmują wszyscy Szoszoini w niczym nieuregulowany sposób. Dla zachowania ładu wybrano Wodza wyspy Swawolnego Byka wcześniej znanego jako Kazag Slobodanovic. Formalnie w Okoczii nie istnieje pojęcie obywatelstwa. Jedyną formą przynależności jest wpisanie się do rejestru Szoszoinów, co jednak nie jest wcale równoznaczne z obywatelstwem. Decyzje Wiecu Szoszoinów i Wodza stanowią trzon praw w Okoczii, które to są uchwalane tylko w przypadku rzeczywistej konieczności. Funkcja Wodza od 9 kwietnia 2008 stała się elekcyjna. Wybory są jawne, a kadencja jest zależna od znaków przyrody. Trwa od 45 do 72 dni.

Wodzowie Okoczii

Ludność

Głównie Szoszoini z grupy Szoszoinów Północnych i Bladzi - jako nazwa mieszkańców od nazwy państwa stosowana jest Okoczianie.


Kultura

Rys kulturowy

Okoczia stylizuje się na kulturze Indian. Nie dzieli tu na plemiona, ani Indian północnych i południowych, a czerpie ze wszystkich. Najbardziej widoczny jest wpływ Inidian z prerii w postaci polowań na bizony. Na kulturę Szoszoinów składają się ich wierzenia, oraz magia. W kulturze Okoczii szczególnie ważne są polowania i Toyamote.

Media

gazeta Bizon Informacje

Religie

Sport

Piłka Nożna: Szoszoińska Federacja Pęcherza Kopanego:
Drużyny Kojot Hanai, Bizon Kayakonae - obie w Lidze Primera Confederacion


Gospodarka

Handel Wymienny

Linki podsumowanie

Archiwalne

Aktualne