Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Miejscowość Nordheim
Punkt konstrukcyjny 90m
Rekord skoczni 98,5m
Rekordzista Jacek do Nascimento

Olavsensbakken (pol. Skocznia Olavsena) - nordyjska skocznia narciarska o punkcie konstrukcyjnym 90m, zaliczana do klasy skoczni normalnych. Wchodzi w skład kompleksu narciarskiego w Nordheim na zboczu góry Bjørnberg. Jej nazwa została nadana przez Jarla Nordlandu, Kjella Freyrsonna, na cześć pierwszego Mistrza Nordii na normalnej skoczni, Einara Bjørna Olavsena.

Zawody

Na Olavsensbakken rozgrywane są zawody o zasięgu krajowym i międzynarodowym.

3. Kjell Freyrsonn 259,5pkt.

W pierwszych Mistrzostwach Nordii skocznia Olavsensbakken została zdominowana przez zawodników nordyjskich, dzięki czemu medal mistrzowski z normalnej skoczni pozostał w kraju. Co prawda w pierwszej serii pozycję lidera w konkursie wywalczył Elderlandczyk, Jacek do Nascimento, jednak w drugiej lepszy okazał się Einar Bjørn Olavsen wyprzedzając rywala i zdobywając złoty medal. Na trzecim miejscu uplasował się Kjell Freyrsonn.

Puchar Niepodległości

Na skoczni rozgrywane są też zawody z okazji Dnia Niepodległości Nordii.

2010

Zawody Pucharu Niepodległości 2010 na normalnej skoczni - podium
Pozycja Zawodnik Punktacja łączna
1. Odd Iversen 260,5pkt.
2. Kjell Freyrsonn 252,0pkt.
3. Einar Bjørn Olavsen 235,0pkt.

Zawody wygrał ze sporą przewagą Odd Iversen, który pozostawił rywali w tyle zdobywająć pozycję lidera w pierwszej serii i utrzymując ją w końcowej klasyfikacji. Drugi był Kjell Frerysonn, który mimo usilnych prób nie był w stanie skoczyć dalej niż jego rywal. Trzecie miejsce zajął Einar Bjørn Olavsen ze sporą stratą do dwóch pierwszych skoczków.

Rekordy skoczni

Ze względu na mikronacyjną specyfikę skoków narciarskich i sposób organizacji zawodów niemożliwe jest ustalenie pierwszeństwa oddawanych skoków, wobec czego za rekord skoczni może zostać uznany najdalszy skok oddany na koniec jednej z serii konkursu. Obecny rekord Olavsensbakken należy do Jacka do Nascimento. Został ustanowiony 21 marca 2011 roku i wynosi 98,5m.