Micropedia.png

Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Partia "Logiczna Sarmacja"

Z Micropedia

Partia „Logiczna Sarmacja” - najstarsza wciąż działająca partia Sarmacji, założona i prowadzona przez Łukasza bnta Kowalskiego h. Delfin. Postuluje wprowadzenie w Sarmacji logicznego państwa, czyli przede wszystkim demokracji bezpośredniej, ale też ścisłej ochrony życia i np. braku budżetu.

Historia

Została założona około 2 lipca - 2 sierpnia 2004 jako Partii na Rzecz Wprowadzenia w Sarmacji Logicznego Państwa. Już 9 sierpnia 2004 organizacja zmieniła nazwę na krótszą - Partia „Logiczna Sarmacja”. 19 maja 2005 jako pierwsza partia w Sarmacji została oficjalnie zarejestrowana, zgodnie z wymogami Kodeksu Cywilnego. Jednak 27 kwietnia 2005 roku w P„LS” pozostało tylko dwóch członków i nie mogła pozostać oficjalnie zarejestrowana. Jednak nie zaprzestała działalności. Założyciel należał do Izby Poselskiej , a drugi członek, Michał bnt Dahlke h. Sosna, pełnił niekiedy funkcję ministra.

Można powiedziać, że ta partia jest najstarszą działającą w Sarmacji, ala NZM jest kontynuacją starszego SRMK (chociaż później oficjalnie zarejestrowanego) i pozostaje oficjalnie zarejestrowane. P„LS” jednak również zachowuje pewną aktywność i jest nawet zainteresowane umiędzynarodowieniem logicznego państwa i utworzeniem np. Partii "Logiczna Scholandia".

Nazwa

Poprawną nazwą jest Partia „Logiczna Sarmacja” (skrót P„LS”), spotyka się jednak również określenia bez cudzysłowu: Partia Logiczna Sarmacja, Logiczna Sarmacja i PLS.

Zobacz też