Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Rzeczpospolita Sclavińska

Z Micropedia
Rzeczpospolita Sclavińska
Rzeczpospolita Sclavińska
Język(i) urzędowe polski
Stolica Eldorat
Ustrój polityczny monarchia parlamentarna, kraj w unii personalnej z Księstwem Sarmacji
Głowa państwa
Namiestnik Sclavinii Andrzej Swarzewski
Szef Rzadu
marszałek Miszka/Podlasie
Religia państwowa Sarmacki Kościół Narodowy
Uzyskanie niepodległości 12 maja 2007
Waluta 1 libert (lt)
Hymn państwowy ,,Złoty Wieniec Chwały"
Kod samochodowy brak
Domena internetowa sclavinia.sarmacja.org


Sclavinia (Rzeczpospolita Sclavińska) - jeden z krajów koronnych Księstwa Sarmacji, do podpisania paktu z Sarmacją (lipiec 2007) niepodległe państwo. Stolicą Sclavinii jest Królewskie Miasto Eldorat, natomiast Prezydentem Mateusz Iontz.

Historia

Wirtualna Rzeczpospolita - protoplastą Sclavinii

Wirtualna Rzeczpospolita - to właśnie ta gra polityczna uważana jest oficjalnie za jednego z wczesnych protoplastów Rzeczpospolitej Sclavińskiej. Na terytorium Wirtualnej Rzeczpospolitej swego czasu funkcjonowało bardzo dobrze prosperujące wirtualne państwo. Król Zeus dbał bardzo intensywnie o reklamę, która przynosiła efekty. Wiele rejestracji oraz aktywnych obywateli napędzało gospodarkę oraz politykę Wirtualnej Rzeczpospolitej. Największym problemem rozwoju Wirtualnej Rzeczpospolitej stały się wojny spamowe (akty terroru) pomiędzy VRP, a Wirtualną Rzeczpospolitą. Taki proceder utrudniał życie obywatelom oraz skutecznie odstraszał nowych. Momentem kulminacyjnym był wybór na Prezydenta Wirtualnej Rzeczpospolitej Michała, właściciela Partii Republikańskiej. Konflikt poglądów oraz wygłaszanych ideii doprowadził do wielu kłótni pomiędzy obozem mikronacyjnym - Michał, Fan, a obozem Zeusa, który był zwolennikiem idei gry politycznej na forum. Powiększający się kryzys oraz częste "konflikty spamowe" na linii Wirtualna Rzeczpospolia - V Rzeczpospolita doprowadziły do wojny domowej, w której ówczesny prezydent Wirtualnej Rzeczpospolitej zlikwidował wojsko, które było dumą i chwałą polityki prowadzonej przez Zeusa. To posunięcie doprowadziło do trwałego kryzysu na terytorium Wirtualnej Rzeczpospolitej; odeszło wielu zasłużonych obywateli, obóz wolnościowi na czele z Fanem i Michałem postanowił utworzyć własne wolne państwa - Rzeczpospolitą Narodów.

Era I Rzeczpospolitej Narodów

Rzeczpospolita Narodów powstała jako manifest przeciwko ciągłym wojnom spamowym pomiędzy Wirtualną Rzeczpospolitą, a V Rzeczpospolitą. Grupa opozycji wolnościowej na czele z Michałem Stoyałowskim oraz Fanem postanowiła utworzyć państwo całkowicie odizolowane od wojen na linii WR - VRP. Szybkie przystąpienie do budowy I Rzeczpospolitej Narodów oraz dołączenie znakomitych postaci, takich jak: Edward Wielopolski, obecnie Emil hr. Potocki, Erazm Efeski, obecnie Izaak Amadej oraz Daniel, Michał Sajganik vel Sajgan pozwoliła na bardzo szybki rozwój I Rzeczpospolitej Narodów. Najbardziej kontrowersyjną postacią na terytorium I Rzeczpospolitej Narodów został użytkownik Fan, który z początku osiedlił się oraz piastował stanowisko Ministra Spraw Zagranicznych. Po kilku dniach działania Jego konto zostało zniszczone przez Pana Wirtualnej Rzeczpospolitej Zeusa, który oficjalnie przyznał się do tego ataku. Ten akt całkowicie zabił aktywność obywatela Fana, który zniknął na wiele tygodni z życia I Rzeczpospolitej Narodów. Wrócił w konspiracji pod nickiem Libresville. Wkrótce jednak zaczęto wszczynać postępowania dochodzeniowe przez ówczesnego Szeryfa RN Erazma Efeskiego, który uznał Libresville za zdrajcę oraz szpiega w postaci Zeusa. Trzeba jasno zaznaczyć, że na terytorium I Rzeczpospolitej Narodów pomiędzy władzami RN, a Wirtualnej Rzeczpospolitej istniała "wirtualna granica" i Sam Zeus nie był tolerowany. To błędne przekonanie było spowodowane przez propagandę późniejszych zdrajców narodowych, m.in. Marka Borowskiego. I Rzeczpospolita Narodów funkcjonowała na forum http://www.rn.mojeforum.net , w okresie świetności liczyła ok. 50 obywateli z czego 1/4 była aktywną częścią społeczności. Jako nacja forumowa I Rzeczpospolita Narodów nie była akceptowana przez społeczność mikronacyjną w Polsce. Sporadyczne kontakty były utrzymywane z V Rzeczpospolitą oraz Monarchią Athosu. Prezydenturę wówczas sprawowali Michał Stoyałowski oraz Erazm Efeski. Ministerstwem Kultury opiekował się Michał Sajganik vel Sajgan, Ministerstwem Edukacji Narodowej Edward Wielopolski vel Emil Potocki, a Ministerstwem Spraw Zagranicznych Fan. Ministerstwem Skarbu opiekował się zasłużony, wytrawny ekonomista Stanisław vel Stanislavus. Jego reformy podatkowe podczas największego rozwoju państwa I Rzeczpospolitej Narodów mogły przynieść dalszy rozwój państwa, jednak zostały one odrzucone przez Sejm I Rzeczpospolitej Narodów, która uznała reformę podatkową nie do przyjęcia. Aspekt braku skutecznych reform oraz częstych włamań na forum oraz barbarzyńskich ataków spamu zniszczyły bardzo dobrze zapowiadające się państwo.

Era II Rzeczpospolitej Narodów

Zniszczenia I Rzeczpospolitej Narodów przez ataki spamerskie oraz włamania do administracji całkowicie doprowadziły do upadku bardzo sprawnie funkcjonującej jednostki państwowej jaką była I Rzeczpospolita Narodów. II Rzeczpospolita Narodów funckjonowała na serwisie: http://www.rn.jun.pl . Nigdy nie była zdrową jednostką społeczno - gospodarczą by móc rozwijać się i dążyć do procesu wstąpienia w poczet najważniejszych mikronacji.. Pierwszym prezydentem II Rzeczpospolitej Narodów została postać kontrowersyjna - Markiza, była żona Erazma-Izaaka Amadeja. Niestety przez brak aktywności wybranej Pani Prezydentowej, władzę zgodnie z zapisem w Konstytucji II Rzeczpospolitej Narodów przejął ówczesny Marszałek Sejmu, Marek Borowski - późniejszy zdrajca narodowy. Niechęć obozu niepodległościowego w postaci Michała i Fana do Marszałka Sejmu doprowadziła II Rzeczpospolitą Narodów na skraj kryzysu społeczno - gospodarczego. Kraj opuściło wielu zasłużonych obywateli, jak Daniel, Sajgan, AdeX, oraz nastąpił trwały rozłam pomiędzy zwolenników V Rzeczpospolitej i II Rzeczpospolitej Narodów, który nie pozwolił na rozwój oraz udoskonalanie państwa Narodowego. Kraj na kolana położyła serwera jun.pl, która wymazała z annałów II RN wydarzenia z 3 tygodni. Ten cios nie pozwolił się skutecznie rozwinąć oraz odrodzić nękanemu przez włamania, spamowanie, etc. narodowi Rzeczpospolitej Narodów. Warto zaznaczyć, że chwilowo prezydentem II Rzeczpospolitej Narodów został również późniejszy zdrajca Łukasz. Za jego kadencji starano sie ratować RN przed upadkiem. Za jego czasów różnież zaczeto nawiązywać kontakty z mikronacjami. Niestety Michał zdradził i zamknął forum oraz stworzył nowe państwo. Na terytorium II Rzeczpospolitej działały trzy partie: Stronnictwo im. Rockwella, Partia Republikańska oraz Opozycyjna Partia Socjaldemokratyczna. Z zagadnień polityki zagranicznej trzeba wspomnieć o kontaktach dyplomatycznych z V Rzeczpospolitą, Monarchią Athosu oraz z upadającym kolosem jakim była Wirtualna Rzeczpospolita.

Herb, flaga oraz insygnia państwowe były takie same jak w przypadku I Rzeczpospolitej Narodów, dla uczczenia oraz podtrzymania tradycji narodowo-patriotycznych.

Królestwo Sclavińskie - nieśmiałe podchody

Era Królestwa Sclavińskiego:

Królestwo Sclavińskie powstało 12 marca 2007 roku. Początkowo panowała monarchia, a władcą był Michał Stoyałowski herbu Pobóg. W wyniku niezdrowej sytuacji z II Rzeczpospolitej Narodów w Królestwie zaczeły narastać kłótnie, panowała niezgoda i obrzucanie się mięsem. Łukasz były prezydent zaczoł nawoływać do buntu przeciw zdradzie. Żeby nie robić kłopotów Michał go zbanował. Niestety te bezprawne zlikwidowanie RN nie wszytkim sie spodobało, przez co doszło do potwornego zamieszania. W wyniku zachwianej polityki wewnętrznej, rozłamów w społeczeństwie oraz licznych kłótni, Królestwo Sclavinii samoistnie upadło, wielu obywateli Królestwa odłączyło się od swojej mikronacji, poprzez powiększający się kryzys, Królestwo Sclavinii ostatecznie zostało zlikwidowane w połowie kwietnia 2007 roku.

Rzeczpospolita Sclavińska

Rzeczpospolita Sclavińska:

Rzeczpospolita Sclavińska została reaktywowana w dniu 12 maja 2007 roku przez Michała Stoyałowskiego. Rzeczpospolita w założeniu jest kontynuacją tradycji protoplastów państwa Sclavińskiego, tj. Wirtualnej Rzeczpospolitej, I i II Rzeczpospolitej Narodów oraz Królestwa Sclavińskiego. W ciągu pierwszych dni funkcjonowania nowo powstałego państwa wybrano nowy parlament do którego weszli: Izaak Amadej, Emil Potocki oraz Fan vel Guedes de Lima. Pierwszym Marszałkiem Sejmu na Rzeczpospolitej Sclavińskiej został Emil Potocki. Tymczasowy Naczelnik Państwa Michał Stoyałowski rozpisał wybory w których zmierzył się z Krzystofem. Po zwycięstwie w wyborach prezydenckich w stosunku głosów 6:3 mianował czwórkę ministrów. Byli to:

Minister Oświaty: Johny Samovolka
Minister Skarbu: Izaak Amadej
Minister Stanu: powołany w późniejszym terminie Aleksander Wielopolski
Minister Spraw Zagranicznych: Fan.

Wkrótce po wybraniu pierwszego rządu państwa Sclavińskiego na terytorium Sclavinii pojawili się wysłannicy największej Polskiej mikronacji, Księstwa Sarmacji. Początkowo zaoferowano młodej, rozwijającej się mikronacji propozycję przystąpienia do Kościoła Sarmackiego, gdzie Sclavińczycy mogli by szansę zaistnieć w wirtualnym świecie. W między czasie Rzeczpospolita Sclavińska pozyskiwała kolejnych, aktywnych obywateli. Wielką zasługą rozwoju wielkości państwa Sclavińskiego jest "Akcja promocyjna Sclavinii" propagowana przez Ministra Spraw Zagranicznych, Fana vel Guedesa de Limy. Utworzono Narodowy Bank Sclaviński funkcjonujący pod adresem: http://www.sclavinia.boo.pl/bank oraz oficjalną stronę internetową państwa Sclavińskiego, http://www.sclavinia.boo.pl . Za oba przedsięwzięcia naród Sclaviński dziękuje Izaakowi Amadejowi, ówczesnemu Ministrowi Skarbu. Wkrótce po ustabilizowaniu rozwoju państwa Sclavińskiego wrócił temat Sarmacji, pojawiła się propozycja "inkorporacji Sclavinii" przez Sarmacje. Informacja możliwe, że nie ujżałaby nigdy światła dziennego, gdyby nie medialny szum spowodowany przez wypowiedź Izaaka Amadeja na LDKS ( Lista dyskusyjna Księstwa Sarmacji ). Od momentu oficjalnego potwierdzenia przez oba zainteresowane inkorporacją strony, państwo Sclavińskie zyskało renomę, szacunek oraz akceptację innych mikronacji. Nawiązało stosunki dyplomatyczne z anglojęzycznymi v-państwami oraz wieloma Polskimi mikronacjami. W kolejnych wyborach parlamentarnych zwyciężyło Radykalne Ugrupowanie Zmian w Państwie , które do Sejmu II kadencji wprowadziło dwójkę posłów: Guedes de Lima i Iontz. Połączone Partia Republikańska oraz Nasza Prawica pod wspólnym szyldem Partii Konserwatywnej do sejmu wprowadziła tylko jednego posła Izaaka Amadeja. Podczas drugiej kadencji Sejmu Sclavińskiego uchwalono wiele ważnych ustaw, m.in. Aleję Zasłużonych, utworzenie Sclavińskiego Związku Piłki Nożnej, budowę stolicy kraju - Eldorat.

Prezydenci Sclavinii

Początek rządów Koniec rządów Prezydent
12 maja 2007 7 lipca 2007 Michał Stoyałowski
7 lipca 2007 12 października 2007 Guedes de Lima
13 października 2007 trwa Mateusz Iontz

Polityka w Sclavinii

W Sclavinii co miesiąc odbywają się wybory do sejmu i na prezydenta.

Partie Sclavinii:

Mniejsze partie zostały zdelegalizowane w związku z aneksją do Sarmacji.

Gospodarka w Sclavinii

Gospodarka w Sclavinii jest bardzo prosta i polega głównie na sprzedawaniu towarów. Sclavinia zarejestrowała jak dotąd ponad 35 firm - najwięcej jest ich w branży medialnej. Bardzo ważną dźwignią sclavińskiej gospodarki są także media - oto najważniejsze z nich:

Prasa:

Radio:

Telewizja:

Sport w Sclavinii

Najważniejszym sportem w Sclavinii jest piłka nożna, zarządzana przez Sclaviński Związek Piłki Nożnej, którego prezesem jest Piotr Centarowicz. Narodowa reprezentacja Sclavinii bierze udział w v-mundialu na boiskach Austro-Węgier i Trizondalu, a jej selekcjonerem jest na razie Maximilian Hirth.

Krajową ligą piłkarską jest Sclavinia T-Football League SA.

Religia w Sclavinii

Najważniejszą religią w Sclavinii jest Kościół Sclavińsko-Bizantyjski, którego członkowie wyznają grekokatolicyzm bizantyjski.

Inne kościoły w Sclavinii:

Kościół Bizantyjsko Sclavinski

Kościół wywodzący się kulturalnie z terenów Grecji i Bizancjum. Posiada Konstytucję i Kodeks Karny. Na czele Kościoła stoi Metropolita Eldoratu i całej Sclavinii. Obecnie Kościół istnieje dzięki postanowieniom I Świętego Soboru Kościoła Bizantyjsko Sclavinskiego.

Zwierzchnicy Kościoła

  • Lowenbrau van Watssen (2007.06.27)- Pierwszy Patriarcha-założyciel
  • Nikolaj (2007-06-28)-biskup i Metropolita Eldoratu
  • Mateusz kaw.Iontz (2007-09-28) Metropolita Eldoratu
  • I SOBÓR KOŚCIOŁA BIZANTYJSKO SCLAVINSKIEGO
  • Michał Siduniak(2007-12-22)- Metropolita Eldoratu i całej Sclavini
  • Jan Dmowski y Potocki (2008-03-03)- Metropolita Eldoratu i całej Sclavinii
  • Michał Siduniak (2008-04-28) Metropolita Eldoratu i całej Sclavinii, Zwierzchnik Autokefalicznej Cerkwi Prawosławnej

Linki zewnętrzne

Strona Sclavinii

Forum Sclavinii


Prezydenci Sclavinii
12.05.07-7.07.07 Michał Stoyałowski |

7.07.07- Guedes de Lima | 13.10.07r. Iontz