Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Socjalistyczna Partia Pracy

Z Micropedia

Socjalistyczna Partia Pracy - partia polityczna powstała w Rzeczpospolitej Sclavinii i Trizondalu 4 września 2009 roku. Głosi ona ideały Socjalizmu Mikronacyjnego oraz dąży do budowy lepszej Rzeczpospolitej przez wspólną pracę. Ma 4 członków, ale jest najaktywniejszą partią Rzeczpospolitej Sclavinii i Trizondalu. Partia została założona przez Marcela Hansa oraz Kartona Soku.

Ideologia

Socjalistyczna Partia Pracy za swoją ideologię uważa Socjalizm Mikronacyjny i stara się go rozwijać oraz promować. Wszystko do czego dąży partia zawarte jest w wielkim dziele ideologicznym: Manifeście Socjalistycznym. Dodatkowo o partii można powiedzieć, że głosi hasła państwa opiekuńczego, które ma pomagać nowym obywatelom. To właśnie Socjalistyczna Partia Pracy jako pierwsza w swoim programie przygotowała punkty dotyczące nowych mieszkańców.

Członkowie

Partia posiada 4 członków:

Struktura

Partia zarządzana jest wspólnie przez wszystkich członków, którzy są członkami Rady Socjalistycznej. Natomiast jej przewodniczącym jest Trybun Ludowy, który przyjmuje lub nie nowych członków partii. Dołączyć do partii może każdy dążący do budowy silnej i potężnej Rzeczpospolitej.