Micropedia.png

Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Taheto

Z Micropedia
Taheto
Kraj zamieszkania Dreamland
Funkcje publiczne -
Tytuł honorowy wicehrabia
Znany również jako

Taheto - aktywista dreamlandzki, polityk. Zamieszkały w Elsynor w Weblandzie.

Zajmowane stanowiska

  • Minister Kultury i Nauki KD (powołany 25 lipca 2005 roku)
  • Minister Finansów i Gospodarki KD (od 28 stycznia 2007 roku do 9 grudnia 2007 roku)
  • Przewodniczący Rady Republiki Weblandu
  • Burmistrz Elsynor
  • Ambasador KD w Księstwie Skytji.

Prace

Baron Taheto jest autorem designu serwisu Izby Poselskiej KD, Urzędu Miasta Elsynor oraz serwisu turystyczno-informacyjnego Republiki Weblandu "Siedem Gwiazd". Obecnie poświęca się tworzeniu nowego dreamlandzkiego systemu wirtualnej gospodarki Phoenix.

Był także pomysłodawcą reformy walutowej w Królestwie Dreamlandu, wspólnie z Martinem van Spiderem, prezydentem Republiki Weblandu dokonał nowelizacji ważnych dla Republiki ustaw (m.in. UKRRW o Radzie Republiki).

W 2007 roku starał się utworzyć w KD Instytut Spraw Obywatelskich, mający pracować nad poprawą ogólnie pojętej "sytuacji" w Królestwie (prawo, gospodarka), jednak projekt nie został ukończony z powodu prac nad projektem SG Phoenix.

Partie polityczne

Założyciel Partii Odnowicielsko-Reformatorskiej, która następnie weszła w skład Zjednocznych Demokratów. Z ich ramienia był kandydatem na premiera. Po konflikcie ideowym z nowym kierownictwem partii porzucił ją i przez dłuższy czas, także w rządzie PSiP, pozostawał bezpartyjny, co ma miejsce także obecnie.